Dünya sanatçıları geliyor

İzmir Uluslararası Sanat Bienali'nin ardından, yarından itibaren Resim ve Heykel Müzesi, Euro Asian Worldwide Plastik Sanatlar Sergisi'ne ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Uluslararası Sanat Bienali'nin ardından İzmir bu kez 6 Mayıs'ta Euro Asian Worldwide Plastik Sanatlar Sergisi'ne ev sahipliği yapacak. 6-20 Mayıs tarihleri arasında Resim Heykel Müzesi'nde ziyarete açık olacak olan sergiye Türkiye'nin de arasında bulunduğu çok sayıda ülkeden ressam ve heykeltıraş katılacak. Türk Ressam Çetin Erokay ve İnci Tarakcıoğlu gibi isimlerin de yer aldığı 13 Türk sanatçının da eserlerinin sergileneceği sergi Türkiye'de ilk kez İzmir'de açılacak. Viyana'nın en büyük galerilerinden birine sahip olan Jackle Maurersberger'in öncülüğünde kurulan Euro Asian Worldwide Art Organisation tarafından gerçekleştirilecek sergi daha sonra Viyana'da açılacak. Sergi için İzmir'e gelen Maurersberger, amaçlarının dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıları bir çatı altına toplamak olduğunu söyledi. Bu yıl ilk kez İzmir'de açılacak olan sergiye farklı ülkelerden sanatçıların eserleriyle katılacağını belirten Maurersberger, kendisinin de İzmir'e ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini söyledi. Maurersberger, açılışa tüm İzmirliler'i beklediklerini belirtti.

BARIŞ İÇİN SANAT

Ressam Çetin Erokay da Türkiye'den 13 sanatçının eserlerinin sergide yer alacağını belirterek, tüm sanat severleri sergiye davet etti. Erokay, "Sergimizin ana temasını 'Daha iyi bir dünya ve barış için sanat' olarak belirledik. Sergiyi gezenler bu amaca katkıda bulunacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya sanatçıları geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN