Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefimiz üyelerimizin ticaretini geliştirmek

Yarın yapılacak seçimler öncesi üyelerden destek isteyen İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, 'tek adam' eleştirilerine de yanıt verdi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, yarın yapılacak oda meslek komitesi seçimleri öncesi "tek adam" eleştirilerine yanıt verdi. İTO'nun çok sesli müzik korosu olmadığını belirten Demirtaş, "Çok seslilik güzel şey ama biz bir müzik korosu idare etmiyoruz. Tek amacımız üyemizin ticaretini geliştirmek, onları haksız rekabetten koruyup yurtdışına açmak" dedi.

TEK DEĞİL ANONİM
İTO'da yeni bir dönemin başlayacağını, pazartesi günü Ege'nin denizinin ve gökyüzünün rengi olan turkuvaz ile sandığa gideceklerini söyleyen Demirtaş, "Turkuvazın rahatlatıcı bir yönü var. Biz sinirle, stresle iş yapan insanlar değiliz. Çalışma yaşamı boyunca çok fazla laf üretmeden somut bir şeyler yapmak gibi bir yönümüz var. Arkadaşlarımızla bugüne kadar İzmir'e çok proje ürettik. Kalıcı eserler bıraktık. Pazartesi günü bana destek verecek arkadaşlarımın turkuvaz mavisi listelere oy vermesini diliyorum" dedi. İTO'nun Türkiye'deki bir çok odaya örnek olacak şekilde demokratik bir yapısı olduğunu belirten Demirtaş, tek adamın tek başına bir şey yapmasına imkan olmadığını söyledi. Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne kadar üstün beceri olursa olsun bunu yapabilme imkan dahilinde değil. Bu o kadar anonim bir çalışma ki tek adam demek doğru olmaz" dedi. Odacılığın mesleği olduğu eleştirileri de yapıldığını ifade eden Demirtaş, şöyle devam etti: "Zaman zaman böyle bir his içine giriyorum ama ben işim olduğu zaman sabah 5'te ofise geliyorum. Günde 8 saat çalışıyorum. Benim sanayici, ticaret, ihracatçı, ithalatçı yönüm de var. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Mütevelli Heyet Başkanıyım. Bu kadar mesleğim varken 'odacılığı meslek haline getirdi' demek yanlış." Demirtaş, kentin önünde EXPO 2020 ve kentsel dönüşümün olduğunu vurguladı, Kasım'daki oylamada başarılı olursak kenti EXPO'ya hazırlayacaklarını söyledi. İkinci bir hedefin kentsel dönüşümü TOKİ'nin değil, İzmirli'nin yapması olduğunu kaydetti.

ÜYELERE VIP SAĞLIK HİZMETİ
İzmir'in havası, suyu, jeotermali, güneşi ile sağlık turizminde merkez olabileceğini belirten Demirtaş, bunun için sağlık altyapısını oluşturmak gerektiğini söyledi. YÖK'ün İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne tıp fakültesi kurma iznini verdiğini açıklayan Demirtaş, "Yeni dönemde üyelerimize VIP sağlık hizmeti vaat ediyoruz. 2 yıl içinde üyelerimiz bu hizmeti alacak. Çeşme'yi 50 bin yatağa eriştirme hedefimiz var. Yeni dönemde İTO hizmet binası ve ticaret merkezini gerçekleştirmiş olacağız. İzmir Bilimparkı'nın haziran ayında temelini atacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefimiz üyelerimizin ticaretini geliştirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN