Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özçiftçi: Ortak Akıl değişim için geliyor

Ortak Akıl Grubu'nun İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Özçifçi, oda meclisinin, seçimlerin ardından çok güçlü olacağını ve yeni bir döneme gireceğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) yarın yapılacak seçimleri öncesinde hazırlıklarını sürdüren Ortak Akıl Grubu'nun İTO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Özçifçi, oda meclisinin artık çok güçlü ve yeni bir döneme gireceğini söyledi. Özçifçi, "Tempolu bir şekilde çalışıyoruz. Rüzgar iyice kuvvetlendi. İnanılmaz bir değişim talebi var. Bunun için mücadele ediyoruz. 3-4 adaylı seçim gözüküyor. Seviyeli bir seçim yürütüyoruz. Hiç kimse ile kavga etmiyoruz. Şu ana kadar iyi gidiyor.Tek düşüncemiz meslek komiteleri seçimlerinden büyük bir başarı ile çıkmak. Pazartesi günü yapılacak seçimlerde sandıklardaki güvenlik konularında bir sorun yaşamamayı umuyoruz" dedi. Ekip arkadaşları ile birlikte sürekli toplantı halinde oldukların belirten Özçifçi, özel toplantılar yapmaya devam edeceklerini belirtti. İTO'nun 22 yıldır 'tek adam' yönetimi altında bulunduğunu bunun da çeşitli olumsuzluklara neden olduğunu belirten Özçifçi, "Üye sorunlarından uzak, her kurumla kavgalı, etik değerlerin hiçe sayıldığı yönetim yapısını ancak ortak aklın ışığında toplanmış, güçlü bir yönetim kurulu yapısı sona erdirebilir. Bunun içinde 'Yeter artık' diye düşünen herkesle sandık başında buluşacağız.

İZDİHAM OLACAK
6 Mayıs günü yüksek oranda oy kullanılacağını ve izdiham yaşanacağını düşünüyoruz. Organize yapımızla marka kent İzmir'i ilkeli ve erdemli bir şekilde yöneteceğiz. 'Ben yok, biz varız' prensibimiz hepimizin ortak aklı" dedi.

BEŞOK: İTO SEÇİMİ İÇİN ÇOK İDDİALIYIZ
İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Coşkun Beşok, 49. komitede seçimlere ekibiyle birlikte son derece iddialı hazırlandıklarını belirterek, "Amacımız yeni dönemde emlak müşavirliği yasa tasarısını çıkartmak" dedi. Beşok, İstanbul'da düzenlenen 36. Yapı Fuarı'nda da geniş bir katılımla yer aldıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde tekrar seçilip üyelerimiz için bu tip organizasyonlar düzenlemeye devam etmeyi hedefliyoruz" dedi. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Coşkun Beşok, emlak komisyoncuları, gayrimenkul danışmanları ve aracılık hizmetleri yapan İTO üyelerinin NACE Kodları'na göre yeni oluşan komitelere göre 49'uncu meslek komitesinde yer alacağını söyledi. 49'uncu komitede seçime ekibiyle birlikte son derece iddialı hazırlandıklarını belirten Beşok, "İki dönemdir sektörümüz için son derece önemli çalışmalar yaptık; İzmir Emlak Komisyoncuları Odası ile birlikte mesleğe bir standart getirdik, Bu standart TSE 11816 sayılı uyulması zorunlu olan bir yasal standart. Bu standart gereği Odamızda kurslar açılmasını sağladık, 500 kişiye sertifika verdik. Yıllardır sürdürdüğümüz bilirkişi hizmetlerini verdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özçiftçi: Ortak Akıl değişim için geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN