Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Kaya: Çeşme Bodrum gibi olmasın

Giriş Tarihi: 6.5.2013

Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, "Çeşme, ne Antalya ne de Bodrum olmalıdır. Çeşme, kendine özgü bir turizm merkezi olarak en fazla 35- 40 bin yatak kapasitesiyle sınırlı kalmalıdır" dedi

Turizm sektörünün köklü temsilcilerinden Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, "Çeşme, ne Antalya ne de Bodrum olmalıdır. Çeşme, kendine özgü üst gelir grubuna hitap eden bir turizm destinasyonu olarak en fazla 35-40 bin yatak kapasitesiyle sınırlı kalmalıdır" dedi. Karaca, Kaya Prestige gibi İzmir'in gözde otellerinin sahibi Kaya Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, Çeşme'nin bakir bölgelerinden Ildır'da bulunan Kaya Prestige Sunshine Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında turizm sektörüne yönelik önemli açıklamalar yaptı. Kaya, Çeşme'nin yeni sezonda da adından en çok bahsettirecek turizm merkezi olacağını söyledi. Çeşme'nin son yıllarda turizm merkezleri arasında parlayan yıldız konumuna geldiğini kaydeden Mustafa Kaya, "Çeşme'nin Antalya gibi olmaması lazım. Antalya bütün kredisini bitirdi. Her iki turistik tesisten biri satılık. Biz Çeşme'de bu hataya düşmeyelim. Eğer Antalya'ya gelen müşteri Çeşme'ye de gelirse, bizimde durumumuz onlardan farklı olmaz. Burada gurme, tarih turizmi gibi farklı alanlara yönelmemiz gerekiyor. Çeşme'de 300-400 bin yatak kapasitesi olmamalı" dedi. Çeşme'de TOKİ'nin de bulunmasının da yanlış olduğunu belirten Kaya, "Çeşme'de TOKİ'nin işi yok. Marka tesislerin yer alması lazım. 35-40 bin yatak kapasitesinin bulunması yeterlidir. Çeşme, ne Antalya gibi çoğulcu turizm anlayışında hizmet vermeli ne de Bodrum gibi olmalı. Bu kötü bir ifade olabilir ama cebinde para olan insanın gelmesi lazım. Çeşme hizmet kalitesi ile öne çıkmalı" diye konuştu.

"ILDIR TANITILMALI"
Ildır'ın çok bakir bir alan olduğuna işaret eden Kaya, 12 İyon kenti arasında en önemlisi konumunda bulunan Erythai'nin Ildır'da bulunduğuna dikkat çekti. Ildır'ın enginarı ve balığı ile öne çıktığını belirten Kaya, bölgenin çok daha iyi tanıtılması gerektiğini söyledi. Kaya, "Çeşme'nin kuzey yıldızıyız. Karaburun Otoyulu'nun yapılması ile Ildır çok daha dikkat çekici bir bölge olacak. Kentimizdeki bu tarz bölgeleri çok daha fazla öne çıkartmamız gerekiyor. Çeşme'de yüksek ecrimisil bedelleri ödüyoruz. Bu sorunun giderilmesi sektör açısından çok önemlidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Kaya: Çeşme Bodrum gibi olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN