Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük Aslanlar şenlikte

Giriş Tarihi: 9.5.2013

Özel Hüseyin Aslan Anaokulu'nun yıl sonu sanat şenliği Forum Bornova'da yapıldı. Yaklaşık 800 eserden oluşan dev bir serginin de yer aldığı şenliğe okul kurucusu Hüseyin Aslan da katıldı

Özel Hüseyin Aslan Anaokulu'nun Kurucusu ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, bu yıl beşincisi düzenlenen yıl sonu sanat şenliğinde çocuklar tarafından hazırlanan 800 eserle birkez daha büyük bir gurur yaşadığını belirterek, "Bu eğitim kurumunu 6 yıl önce hiçbir ticari kaygı gözetmeksizin, tamamen çocuklara olan sevgim dolayısıyla kurmuştum. Bugün ne kadar doğru bir karar verdiğimi birkez daha görmüş olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

"EN BÜYÜK PROJEM"
Özel Hüseyin Aslan Anaokulu'nun yıl sonu sanat şenliği Forum Bornova Ahmet Piriştina Meydanı'nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 800 eserden oluşan dev bir serginin de yeraldığı şenliğin açılışına okul kurucusu Hüseyin Aslan da katıldı. Şenliğe öğrenci ve velilerin yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Çeşitli toplantı ve organizasyonlarda Hüseyin Aslan Anaokulu'na dair duyduğu övgü dolu sözlerin hem kendisini hem de eğitim kadrosunu gururlandırdığını belirten Hüseyin Aslan şöyle dedi: "En büyük projem olarak nitelediğim okulumda çocuklarımızın özgüveni yüksek, saygın bireyler olarak yetişmeleri amacıyla aynı yolda yürüdüğümüz velilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün birkez daha çocuklarımızın geniş hayal dünyalarını yansıttıkları; minicik elleriyle şekillendirip, kocaman yüreklerini yansıttıkları, farklı teknik ve yöntemler kullanarak oluşturdukları, yaklaşık 800 eser birlikte inceleyip, onların iç dünyalarını keşfetmeye çalıştık. Uzmanların çocuk resimlerine dair söylediği 'Her bir rengin, her bir çizginin farklı onlarca anlamı olabilir' sözünden de hareketle yavrularımızın renk ve çizgilerini biz yetişkinlerin iyi değerlendirmesi, iyi gözlemlemesi gerektiğinin altını birkez daha çizmek istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Aslanlar şenlikte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN