Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz göleti 2013 yılı içerisinde tamamlanacak

Gediz Göleti'nin yapımı devam eden inşaatının 2013 yılı içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 10.5.2013 14:39
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz'in en büyük sulama göleti olacak olan Gediz Göleti yapım çalışmalarının yüzde 60'nın tamamlandığını, kalan kısmının da bu yıl sonuna doğru bitirileceğini söyledi.

Önümüzdeki kış mevsiminde su tutmaya başlanacak olan Gediz Göleti inşaatında, halen baraj dolgu çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "Bir ay içerisinde sulama kanalları yapım işine başlanarak 2013 Ekim ayı sonuna doğru tüm yapım işlemleri tamamlanacaktır. Buda demek oluyor ki bu kış su tutmaya başlanacak. Gediz Göleti, önümüzdeki yıl bölgede sulu tarıma geçişi sağlayacaktır. 2014 yılı çiftçilerimizin sulu tarıma geçtikleri yıl olarak anılacak.

Gediz Göleti tamamladığında, bölgenin havası, bitki florası, ekonomisi değişecek ve gelişecektir.
Göletin tarım ve sulama amaçlı kullanımı yanında burada su sporları merkezi yapma hedefimiz vardır. Gediz Göleti, tarıma verdiği destekle çiftçimiz ve bölge insanının yüzünü güldürürken, çeşitli su sporlarının yapılabileceği muhteşem bir eğlence merkezi halini alacaktır.
Gediz Göleti'nin ilçemize yapılmasında büyük emek sahibi olan Kütahya Milletvekilimiz Dr. Soner Aksoy'a teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz göleti 2013 yılı içerisinde tamamlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN