Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İz bırakıp gittiler

Giriş Tarihi: 10.5.2013

İzmir Valisi Kıraç EXPO, Manisa Valisi Daşöz Dev Öğrenci, Çanakkale Valisi Tuna Çanakkale Savaşları 100. Yıl etkinlikleri ile dikkati çekmişti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni Valiler Kararnamesini onayladı. 6 ilin valisi merkeze çekilirken 12 valinin görev yeri değiştirildi. Kararnameyle Ege'den de üç Valinin görev yeri değişti. İzmir Valisi Cahit Kıraç Diyarbakır'a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak İzmir'e atandı. Vali Kıraç, 2006 yılından bu yana İzmir'de görev yapıyordu. Aynı zamanda EXPO 2020 Yönlendirme ve Yürütme Kurulu Başkanlığı da yapan Kıraç'ın Diyarbakır'a atanmasının ardından bu iki makamda nasıl bir değişiklik yapılacağı merak ediliyor.

İZMİRLİ'DEN HELALLİK İSTEDİ
İzmir'den ayrılması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Kıraç, kent halkından helallik istedi. Kıraç mesajında şöyle dedi: "İzmirliler'e Allahaısmarladık diyorum. Haklarını helal etsinler, 6 yıldır birlikteyiz. Ülkemize, bölgeye hizmet etmeye gayret ettik. İzmir Valiliğine atanan ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanlığına getirilmesi beklenen Diyarbakır Valimiz Mustafa Toprak ile görüştüm. Başta EXPO süreci olmak üzere İzmir ile bilgi ve birikimimi kendisiyle paylaşacağım." Kararname kapsamında Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün de görev yeri değişti. 2011 yılının Ağustos ayında Manisa'ya atanan Daşöz, Merkez Valisi olarak atandı. Manisa'da öğrencilere yönelik başlattığı projelerle akıllarda yer eden Daşöz'ün yerine Nevşehir Valisi olarak görev yapan Abdurrahman Savaş atandı. Yer değiştiren valilerden biri de Eskişehir'e atanan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna oldu. Vali Güngör Azim Tuna atama haberini, Uluslararası Gıda Fuarı için gittiği Çin'in Şangay kentinde aldı. 13 Mart 2011 yılında Çanakkale Valiliği görevine atanan Tuna, özellikle Çanakkale Savaşları'nın 100'ncü yılına yönelik yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmişti. Tuna'nın yerine Adana'nın Seyhan İlçesi'nin Kaymakamı Ahmet Çınar atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İz bırakıp gittiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN