Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabancı'ya fahri doktora

Giriş Tarihi: 10.5.2013

Gediz Üniversitesi, ilk fahri doktora unvanını Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'ya veriyor. Sabancı gençlere girişimcilik aşılayan örnek kişiliği ile layık görüldü

Gediz Üniversitesi, ilk fahri doktora unvanını Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'ya verecek. Aynı zamanda TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Sabancı, iş hayatındaki başarıları ve gençlere girişimcilik ruhu aşılayan örnek kişiliği nedeniyle Gediz Üniversitesi Senatosu kararıyla akademik cübbe giyecek, fahri doktora beratı alacak. Bu amaçla 13 Mayıs Pazartesi günü İzmir Seyrek Kampüsü'nde tören düzenlenecek. Sabancı, Gedizli öğrencilere ders de verecek, Pegasus'un nasıl kısa sürede Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu firması olduğunu anlatacak, girişimciliğin ve başarmanın sırlarını paylaşacak. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Gediz'in bilgisi ve özgüveni yüksek genç girişimciler yetiştirmeyi amaçlayan bir üniversite olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Çevik, Ali Sabancı'nın bu hedefleriyle örtüşen bir isim olduğuna dikkat çekti, şunları söyledi: "Pegasus'la dünya çapında bir girişimcilik örneğine imza atan Sayın Sabancı, genç yaşta elde ettiği başarılarıyla gençlerimize de önemli bir rol model oldu. Sadece ülke ekonomimize değil, her gün onlarca ülkeye uçaklarını uçurarak tüm dünyaya ve mavi semaya adını yazdıran Sayın Sabancı'nın daha büyük başarılara yol alacağına inanıyoruz."

EN BÜYÜK SİPARİŞİ VERDİ
Ali Sabancı, 8 yıl boyunca çalıştığı Sabancı Holding'den 2004'te ayrıldı ve 2005'in Ocak ayında Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. Pegasus, 2005'te Esas Holding tarafından satın alındığında 14 uçaklık filosuyla sadece 1.9 milyon yolcu taşıyordu. Bugün ise 43 uçaklık filosuyla, 29 ülkede 71 noktaya 52.4 milyon 'misafir' taşıyan, Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu firması oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı'ya fahri doktora
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN