Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bademler'den İzmir'e 1 milyon liralık çiçek

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla'nın Bademler köyünde "Yazlıkkışlık mevsimlik çiçek ve sardunya" alımı sözleşmesini coşkulu törenle imzaladı

Giriş Tarihi: 12.5.2013
EXPO için temaslarda bulunmak için gittiği yurt dışından önceki gece dönen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ayağının tozuyla çiçek alım sözleşmesini imzalamak üzere Bademler Köyü'ne geldi. 1 milyon liralık imza töreni öncesinde köylüler, Başkan Kocaoğlu'nu sevgi gösterileriyle karşıladı. Bademler Köyü Tiyatrosu bahçesinde düzenlenen "Yazlık-kışlık mevsimlik çiçek ve sardunya" alım sözleşmesi imza töreni öncesinde 80 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin ilk köy tiyatrosu Bademler Köyü Tiyatrosu Susuz Yaz adlı oyunu sergiledi. Oyunun ardından Başkan Kocaoğlu, 1 milyon liralık "Yazlık-Kışlık Mevsimlik Çiçek ve Sardunya" alım sözleşmesini Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever ile birlikte imzaladı. Protokol töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, ülkenin kalkınması için büyükşehir belediyelerinin yapabileceğini en üst düzeyde yaparak İzmir'den örnek olacak politikaları hayata geçirmek ve Türkiye'nin gündemine taşımak için çaba gösterdiklerini söyledi.

"BAYRAĞI TAŞIYORUZ"
"Köylü milletin efendisidir" diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bayrağını taşıyan felsefenin neferi olduğunu kaydeden Başkan Kocağlu, "Bademler köyü kooperatifçiliğin kalkınmasında, kırsalın çıkışında başlangıç ve dönüm noktaları yaşatmıştır. Tarımın, kırsalın kalkınması için İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak biz de elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Eğer bu çabayı göstermezsek diğer belediyelerden farkımız kalmaz. Türkiye'nin kuruluş felsefesinin insanıyız, neferiyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bademler'den İzmir'e 1 milyon liralık çiçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN