Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin sanatçıları Yamanlar'da buluştu

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, yine büyük bir başarıyı gerçekleştirdi. Bu yıl 7'ncisini düzenlediği Sanat Eğitim Proje Tasarım Olimpiyatları'nda 2 bin 600 proje yarıştı, dereceye girenlere ödül verildi

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Sanat Eğitim Proje Tasarım Olimpiyatları (SEPTO) sona erdi. Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın Karşıyaka Örnekköy'deki kampusünde gerçekleştirilen organizasyona, Türkiye'nin 81 ilinden 612 ilk ve ortaokuldan öğrenci katıldı. 8 bin 200 projenin yer aldığı yarışmada ön elemeyi geçen 2 bin 600 proje yarıştı.

"DESTEĞE DEVAM"
Rekreasyon, oyuncak tasarımı, dramatizasyon, pandomim, kaligrafi, resim ve müzik olmak üzere 7 kategoride yeteneklerin sergilendiği etkinlikte dereceye girenler ödüllerini sanatçı Burak Kut ve tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü'nün de aralarında bulunduğu ünlü isimlerin elinden aldı. Törende konuşan Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, "Bilimde kendini dünyaya kanıtlamış ama sanat alanındaki çalışmalarından hiçbir zaman geri kalmamış kurumuz. 'Güzel bakan güzel görür, güzel gören ise hayatından lezzet alır' ilkesinden yola çıkarak yaşamdaki güzellikleri sanata yansıtmayı başaran Yamanlar Eğitim Kurumları, sanatsal çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edecek. Dereceye giren yarışmacıların birincilerini, Hollanda Kraliyet Ailesinin davetlisi olarak sanat eğitimi almak üzere bir hafta tatil yapacak" dedi. SEPTO'ya destek veren İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz de, bu tür büyük organizasyonların hazırlanmasının kolay olmadığını söyledi, "İşte çağdaşlık bu insana değer vermek bu. Yamanlar Eğitim Kurumları'nı ve bütün ekibini ve teşekkür ediyorum" dedi.

BURAK KUT, KUTLADI
Burak Kut ise, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın İzmir'de marka haline geldiğini belirtti, "Kurum olarak hem yurtiçi hem yurtdışında büyük başarılara imza atmış olmanın ürününü bugün burada da görüyoruz. Gençlerimize yaptığınız bu katkı ve hizmetten dolayı sizlere teşekkür ediyorum" dedi. Daha sonra dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler ve para ödülü verildi. 7 kategorinin birincileri ve öğretmenleri ise bir hafta Hollanda Kraliyet Ailesi'nin davetlisi olarak bu ülkeye gitme fırsatı elde etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin sanatçıları Yamanlar'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN