Kültürler buluşması

Medical Park İzmir Hastanesi, Siirt, Batman, Mardin ve Diyarbakır'ı kapsayan Güneydoğu Anadolu gezisi düzenledi. Doğu ve batı kültürlerini bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Medical Park İzmir Hastanesi, ulusal gazete ve televizyonların İzmir ve Ege bölge temsilcilerinin katılımıyla, Güneydoğu Anadolu gezisi düzenledi. Düzenlenen gezi kapsamında İzmir heyeti, bölge halkının sıcak ve samimiyetiyle karşılandı. Gezinin ilk gününde heyet Siirt ve Batman illerine ziyarette bulundu. Batman Valisi Yılmaz Arslan'ın ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğinde İzmirli gazeteciler, Türkiye'nin son dönemdeki barış süreci ile ilgili sorularını yöneltti.

GELİŞME UMUT VERİCİ

Devletin güçlü iradesiyle son dönemdeki barış sürecinin umut verici olduğunu belirten Vali Arslan, "30 yıldır devam eden bu sorunun çözüm sürecinde barışın bölge halkı ve Türkiye'ye gelmesi herkesin hayalini kurduğu ve istediği bir şeydi. Bugün sizleri burada ağırlamaktan son derece mutlu olduk. Ülkemizin batısı ile doğusunun bu akşam kültürel ve dostluk köprülerini kurduğunu düşünmekteyim. Umarım bu her zaman devam eden ve sürdürülebilen bir süreç olarak tarihe geçecektir" dedi.

KİTAP KARDEŞLİĞİ BAŞLADI

Gezinin ana amaçlarından biri olarak kültürler arası diyalog oluşturmayı hedeflediklerini belirten Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, "Güneydoğu'da kitabı ve kütüphanesi olmayan Batman-Beşiri Turgut Özal İlköğretim Okulu'na İzmir hastanemizde toplanan kitapları hediye ettik. Ülkemizin içinde bulunduğu barış süreciyle, güneydoğuda ki çocuklarımızın okumaları için kitap kardeşliği başlattık. Bu konu ile ilgili elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültürler buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN