Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kula'da engellilere toplam 161 akülü araba dağıtıldı

Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi: "Hepimiz engelli adayıyız"

Giriş Tarihi: 14.5.2013 12:42
Kula Belediyesi, Manisa Valiliği ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin katkılarıyla engelli vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Kula Belediyesi, ilçe merkezi ve köylerinde yaşayan 15 engelli vatandaşa akülü araba hediye
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Kula merkezde bugüne kadar 161 adet akülü aracı ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi. Tanrıverdi, şu açıklamayı yaptı: "Bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın aileleri engelli çocuklarımızı evlerden dışarı çıkartmıyorlardı. Kimsesizlerin kimsesi olan devletimiz engelli vatandaşlarımızın talebini karşılamak için onların taleplerini yerini getirdi.

Bu kardeşlerimizin engelli olması kendi ellerinde değil; kimi doğuştan kimi doğduktan sonra olaya maruz kalıp engelli kalmış hemşerilerimizdir. engelli olan bu vatandaşlarımızın elinden tutmak bizim insani ve sosyal devlet olma gereği bir sorumluluktur. Bu zamana kadar engelli kardeşimizi evinde saklayan ebeveyni devletin elinden tuttuğunu görünce devlet kapısını müracaat etmiştir. Bizim için esas engellilik engellileri görmemektedir. Biz engelsiz bir hükümet olarak kardeşlerimizin engeline rağmen engelsiz bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için böylesi imkanları kendilerine sunduğumuz gibi engelsiz şehirler oluşturarak sosyal hayata katılmalarını sağlıyoruz.

Bu çerçevede kanuni düzenlemelerimizi yaptık. Manisa Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Biz dünyada Manisalılar olarak bir ilki gerçekleştirdik. Manisa'nın her yerine her köşesinde Engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırarak Engelsiz Bir Manisa yaratmak için toplam 40 noktada engelli vatandaşlarımızın kullandıkları akülü araçlarını şarj edebilecektir. Evden çıkarken, çarşıya giderken akülü aracının şarjı bittiğinde şehir merkezinde yer alan noktalarda anahtarı kendilerinde olacak olan şarj kutularından araçlarını şarj edebilecekler. Manisa Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra merkez başta olmak üzere tüm ilçelerimizde bu uygulamayı harekete geçireceğiz.

Tüm Engelli vatandaşlarımız engelsiz bir şekilde huzur,refah içinde bir hayat sürecektir. Bu akülü araçlarımız bisikletlerimiz özel idaremiz tarafımızdan temin edilmiştir. İl genel meclisi tarafından temin edilmiştir. İl Genel Meclis Başkanı ve üyelerinin sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kula da her gelişimizde imkanlarımızı ölçüsünde akülü araç dağıtıyoruz.

Bugün de Kula da 15 adet akülü araç dağıtarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. bu zamana kadar 161 akülü araç Kula'daki engelli vatandaşlarımıza hediye edilmiştir. önceden kendi imkanları ile normal tekerlekli aracını temine edemezken şimdi il genel meclisimiz hükümetimiz akülüsünü kendilerine temin etmektedir. bu da hükümetimizin insanımıza bakışını insanlar arası engelli engelsiz ayrımı yapmaksızın, etnik kökenlerine bakmazısın hizmet anlayışını ortaya koymaktadır. bu araçların bu kardeşlerimiz için hayırlı olmasını sosyal yaşamda insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşamalarını sağlamasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımızın tedavi olanlarına acil şifalar diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'da engellilere toplam 161 akülü araba dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN