Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FECİR ALPTEKİN: İlişkilerin "YAZ" halleri

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Bilirsiniz, çalışan insanların öğle tatilinde yemek için bir araya geldiklerinde atmosferde oluşan bir gürültü ve uğultu hali vardır. Günün geri kalanını ofislerinde, masalarında geçiren çalışanlar ordusu bir saatçik paydosun içine yemeği, sosyalleşmeyi, iki muhabbeti ve hele de o yemek Pazartesi öğlene denk geliyorsa hafta sonunun bütün dedikodusunu sığdırmayı başarırlar! Havalar bahara döndüğünden beri ise, komşu masalardaki muhabbet temayülü (özellikle de kadınlar söz konusuysa) tek bir ana eksene oturmaya başladı. Ben şahidim!

***
Beyler, duyduk duymadık demeyin, kadınlar sizden şikayetçi! Evet, eşlerin - nişanlıların - kız arkadaşların bahar ve yaz dönemi sıkıntıları pek büyük... Bir kere malum, biyolojilerimiz farklı. Genelde biz üşürüz, size bir şey olmaz ya... İşte yaz mevsimi sizin için daha da tahammül edilmez bir hal alıyor, üzerinizdeki rehavet ve "sıcaktan şikayet" hali yükseldikçe aradaki mesafeler de açılıyor. Kadıncağız eşiyle ilgili olarak arkadaşına dertlenmekte: "Zaten hava sıcak bir de sen gelme üstüme diyor, ayrı koltuklarda televizyon izliyoruz, yastığı yorganı istemiyor, camlar sürekli açık"! Bu, işin fiziksel hali. Bir de mevsimin sosyal yansımaları var... Tabii hava açtıkça, güzelleştikçe kadınlar günü kaçırmamak için erkenden açık hava faaliyetleri için gongu çalıyor... Ama erkek tarafı öyle mi? Hele bir de günlerden Pazar ise, yani "zaten haftanın dinlenilecek tek günüyse, bırakın da uyuyalım!" Artık kalkış 11.00, 12.00, 13.00 mü olur, orası meçhul. Neyse, diyelim uyanıldı. Ah bu güzel havalarda şimdi ipini koparan dışarıdadır... "Kafamı kesseler girmem o trafiğe. Bir de şimdi otopark yeri ara falan filan uuufffff!" Tabii tüm bunlar olurken, sinir kat sayısını ekstra yükselten etkenleri de evde teknolojiye, bilgisayara, cep telefonuna, video oyunlarına gömülüp kendini kaybetmek... Akşamüstü tüm maçlar ve sonra akşamında maç yorumları ve hatta maç özetlerinin de izlenmesi olarak sıralayabiliriz.

***
Mutlaka farklı ve zıt örnekler mevcuttur hayatta... Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Çevremdeki bir sürü kadından da görüş aldım, hepsinde durum bu! Yarın öbür gün bir de Avrupa Kupası, Dünya Kupası, UEFA, Şampiyonlar Ligi vs de başladı mı yandık. Yoksa hiçbiri yok muydu? Anlayın işte, biz de sizin durumlara bu kadar uzağız nihayetinde!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FECİR ALPTEKİN: İlişkilerin "YAZ" halleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN