Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göztepe yay gibi

Tavşanlı Linyit maçı sonrası çıkan olaylarla gündeme oturan sarı-kırmızılı taraftarlar kendini savundu. Başkan Vekili Sadıklar'ın kötü bir sonuçta kendisini korumak için bazı kişilere bilet dağıttığını ileri sürdü, "Elimizde kanıt var" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Tavşanlı Linyit'e yenilerek 2. Lig'e düşen Göztepe'de sular durulmuyor. Karşılaşma sonrası çıkan olaylar, Türkiye'nin gündemine yerleşirken, dün bir basın toplantısı düzenleyen taraftarlar, şok suçlamalarda bulundu. Başkan Vekili Sabri Sadıklar'ın, Tavşanlı Linyit maçında alınacak ters bir skor halinde kendisini korumak için belli çevrelere çok sayıda bilet dağıttığını iddia eden sarı-kırmızılılar, "Sezona mutlak şampiyonluk parolasıyla başlayan bir takımın küme düşeceği ihtimalini aklımıza getirmemiş ve bunun rahatlığı ile güne başlamıştık. Ancak üzerimizdeki rahatlık Başkan Vekili Sabri Sadıklar'ın belirli sayıda bilet temin ettiği ve bu biletlerin kötü bir sonuçta taraftarın tepkisinden kendisini korumak için bazı çevrelere dağıttığı haberi ile yerini öfkeye bırakmıştı. Dağıtılan biletlerden bazıları kanıt niteliğinde elimizdedir. Maç akşamı çıkan olaylarda bütün kulup binası harabe haline gelirken Sabri Sadıklar'ın odasının kapısının bile zorlanmaması midemizide iyice bulandırmıştır. Bu konu hakkında yönetimimizden de ivedilikle bir açıklama bekliyoruz" dedi. Stat içindeki olaylarda emniyetin çocuk, kadın, yaşlı demeden biber gazı kullandığını ileri süren taraftarlar, "Stadın dışında ise terör eylemlerinde bile kullanmaktan çekindiği zırhlı araç ve tazyikli suyu bu mağduriyet içindeki insanlar üzerinde kullanmaktan çekinmemiştir. Emniyet'ten daha sağduyulu yaklaşım beklemiştik" ifadelerini kullandı.

ÜLTİMATOM VERDİLER
"Bundan sonra Göztepe taraftarı masaya yumruğunu erken vuracak ve bütün herkesin bildiği ama bir turlu yönetimimizin görmediği yanlışları bir daha asla yaptırmayacaktır" diyen taraftarlar, şunları söyledi: "İsmail Hakkı Gül ve Sabri Sadıklar'ın derhal kulüple ilişiğinin kesilmesini istiyoruz. Başkan Vekilliği makamına memur zihniyetli birinin atanmasını istemiyoruz. Gerekirse İstanbul'dan onay beklemeden iş bitirebilecek, tuttuğunu koparan, camiamızda önde gelen başarılı birinin getirilmesini istiyoruz. Sayın Altınbaş şunu unutmamalıdır ki hiç bir memur bu işi gerçek Göztepelilerin yaptığı şevk ve aşk ile yapamaz." Taraftarlar, çıkan olaylar nedeniyle Güzelyalı halkından ve esnafından özür diledi.

BAŞKAN ALTINBAŞ BIRAKABİLİR
BAşkan İmam Altınbaş, göreve devam edip etmeme konusunda henüz karar vermediğini söyledi. Taraftarların kulüp binasını ve tesisleri basmasını hazmedemediğini söyleyen Altınbaş, "Biz bu zihniyetle şampiyon olsak ne olur? Bu zihniyet varolduğu sürece bunların hepsi anlamsızlaşır. Motivasyonumu yitirdim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göztepe yay gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN