Sabancı'ya fahri doktora

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Gediz Üniversitesi Türk gençliğine girişimcilik ruhu aşılayan örnek kişiliği ve iş dünyasındaki başarıları nedeniyle Ali Sabancı'ya fahri doktora ünvanı verdi

Gediz Üniversitesi ilk fahri doktora ünvanını Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'ya verdi. Sabancı'nın akademik kıyafetini Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik giydirdi, fahri doktora diplomasını verdi. Teşekkür plaketini de Mütevvelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk sundu. Sabancı, Gedizli öğrencilere, "Dünya çapında bir girişimcilik öyküsü: Pegasus Hava Yolları" adlı ders verdi.

HAYAL GERÇEK OLDU

Seyrek Kampusü'ndeki törene Abdullah Kavuk, Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'ın eşi Aynur Tartan ve çok sayıda konuk katıldı. Viva Quarted'in müzik dinletisiyle başlayan törende ilk sözü Rektör Çevik aldı. Çok özel ve tarihi günlerden birini yaşadıkları için çok mutlu olduğunu ifade eden Çevik, Türkiye'nin 1980'li yıllara kadar kendine gelmeye çalıştığını ve sadece iç piyasaya üretim yapan bir ülke olduğunu vurguladı. Türkiye'nin o dönemlerde dış piyasaya açılamadığını aktaran Çevik, "Ali Sabancı'ya fahri doktora ünvanını vermeyi oybirliğiyle kararlaştırdık. Sabancı, gençler için çok güzel bir rol model. Gençlerimize örnek olması açısından Avrupa'nın 8 yılda en hızlı büyüyen havayolu şirketi Pegasus'u kapasitesinin üzerine çıkarttı. Biz de onu fahri doktora ile taçlandırmak istedik. Daha nice Ali Sabancı'ların çıkması dileğiyle" diye konuştu. İnsanların birbirine destek olmasını vurgulayan Sabancı, ilk fahri doktora ünvanını almaktan mutluluk duyduğunu belirtti, "Gediz Üniversitesi yeni bir üniversite olmasına rağmen çok başarılı. Yenilik ve gençlik o kadar büyük bir avantaj ki ön yargınız olmuyor. Türkiye'de girişimciliği özendirmek üzere çalışıyoruz. Girişimcilik önemli. Çünkü gelişimcilikle bağlantılı. Ne kadar girişimci var ise o kadar kişi başına düşen milli gelir artar. Özenmek bile çok önemli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı'ya fahri doktora
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN