Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye gençleri yarışmada buluştu

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Özel Ege Lisesi'nin düzenlediği Ege Bölgesi Fen Araştırma Projeleri Yarışması, 11. kez bilimsel çalışmalara meraklı gençleri bir araya getirdi. Fen ve teknoloji, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında yapılan yarışmada ilk üç dereceyi elde eden ve her alanda teşvik edilmeye layık görülen gençler ödüllendirildi. Yarışmaya İzmir'in dışında Adapazarı, Amasya, Aydın, İstanbul, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak'tan toplam 153 proje başvurdu. Sergilenmeye değer bulunan 72 projeden 17'si ödüllendirildi. Ödüle layık bulunan öğrenciler şöyle:
FİZİK: 1. Yasin Kayasarı ve Güler Beyza Acan, 2. Tuna Berk Tufan ve Berk Umut, 3. Mehmet Can Avcıer ile Kadir Çöygün. Teşvik ödülü: Furkan Enes Çiçek.
KİMYA: 1. Sinem Öz ve Okyanus Rengin Güzel, 2. Batuhan Yapan ile Cemil Can Aydın, 3. Sıla Karakaya. Teşvik ödülü: Hafize Gül Dede ve Tuğçe Çetiner.
BİYOLOJİ: 1. Deniz Alkan ve Deniz Maraş, 2. Defne Pırıldar, 3. Göktuğ Köse. Teşvik ödülü: Zeynep Atak ve Doğuş Efe Karataraklı.
FEN VE TEKNOLOJİ: 1. Umut Serhatkulu ve Dicle Ceylan, 2. Ezgi Serra Arap ve Rabia Küntaş, 3. Beste Bağ ve Yiğit Selamoğlu. Teşvik ödülü: Onur Can Aksoy, Taylan Can Özer, Işınsu Özgüney ve Ayça Arbay.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye gençleri yarışmada buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN