Eshot, örnek kurum

Büyükşehir Ulaşım Komisyonu Başkanı Atila, ESHOT'un yolcu taşıma uygulamaları ve personeline verdiği eğitimlerle AB standartlarının bile üstüne çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kent içi ulaşımın en önemli kuruluşu olan ESHOT Genel Müdürlüğü'nün 2012 yılı faaliyet raporu kabul edildi. Oylama öncesi ESHOT'un faaliyetleri hakkında bilgi veren Ulaşım Komisyonu Başkanı CHP Meclis Üyesi Olgun Atila, İzmir'de yıl boyunca entegre ulaşım sistemiyle taşınan toplam 452 milyonu aşkın yolcudan 268 milyonunun ESHOT otobüsleri ile yapıldığını söyledi, "Bu rakam yüzde 60 gibi bir düzeyi ifade etmektedir" dedi. İzmirli'nin emniyetli, güvenli, konforlu, rahat ve huzur içinde yolculuk yapabilmesini sağlamak için geçtiğimiz yıl 300 otobüs, 100 adet de körüklü otobüs için ihale süreci başlatıldığını açıklayan Olgun Atila, şu bilgileri verdi: "Ayrıca yıl içinde 100 otobüs alınarak filo yenileme çalışmaları yapılmıştır. Alınacak otobüslerle filo yaş ortalaması 5'in altına düşürülecektir. Yeni alınan tüm araçlar klimalı, Euro5 standardında çevreye duyarlı motorlu, engelli binişine elverişli, alçak tabanlı ve yana yatma özelliğine sahip olmasına özen gösterilmiştir. Haziran ayı sonu itibari ile otobüslerimizin yüzde 85 engelli yurttaşlarımıza hizmet verecek, yüzde 100'ü klimalı olacaktır. AB standartları ortalaması ideal filo yaşı 6'dır. Türkiye de yaşam standartlarının AB ülkelerinin çok altında olmasına rağmen, İzmir'de ESHOT, AB standartlarının üstüne çıkmaktadır."

UZAK KÖY KALMADI

Ulaşımda ilk binişten sonraki bütün binişlerin ücretsiz olduğu 90 dakika uygulamasına devam edildiğini ifade eden Atilla, "2012 yılında 60 orman köyüne daha sefer başlatılmış, hizmet götürülen köy sayısı 109'a ulaşmış ve her gün okullarına giden öğrenciler için ulaşım bir sorun olmaktan çıkarılmıştır. Sadece hizmetlerin yaygınlaştırılması ile yetinilmemiş, ESHOT şoför eğitimlerine de önem vermiştir. ESHOT bir okul, bir ekol haline getirilmiştir. Kendi içinde eğitim kadrosuyla hizmet içi eğitimler devam ediyor. Meslek lisesi öğrencileri ziyaret etmekte simülatör cihazı ile 3 boyutlu gerçek bir araç kullanılır gibi araç kullanmaktadır. ESHOT 65 yaş kartları, öğrenci-öğretmen indirimleri, 90 dakika uygulamaları ile Türkiye'ye örnek olmuştur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eshot, örnek kurum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN