Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Veda buluşması'nda duygulu anlar yaşandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Türkegül Kocaoğlu, İzmir'den ayrılan Vali Cahit Kıraç ve Başsavcı Durdu Kavak için tarihi Havagazı Fabrikası'nda resepsiyon verdi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Diyarbakır'a atanan İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Manisa'ya atanan Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak onuruna verdiği resepsiyonda duygusal anlar yaşandı. Vali Kıraç ve Durdu Kavak, İzmir ve İzmirlileri överek, kente hizmet yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki veda resepsiyonuna Vali Cahit Kıraç, Başkan Aziz Kocaoğlu ve Durdu Kavak'ın yanı sıra İzmir Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Akın Öztürk, Adliye (İstinaf) Mahkemeleri Başsavcısı Celal Kocabaş, İzmir Milletvekilleri Hülya Güven, Mustafa Moroğlu, Rifat Sait, CHP İl Başkanı Ali Engin, Emniyet Müdürü Ali Bilkay, ilçe belediye başkanları, üniversite rektörleri, yargı temsilcileri, oda başkanları ve belediye bürokratları ve eşleri katıldı. İzmirliler adına Kıraç ve Kavak'a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Kocaoğlu, "Sayın Valimizin devlet adamlığı, kente katkıları ve yaptığı çalışmalar için, her konuda önderlik yaptığı için ve 6 senede kent kalkınmasında çok büyük hizmetler verdiği, özellikle de EXPO sürecindeki canhıraş çalışmaları için İzmir halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

"İZMİR HOŞGÖRÜ KENTİ"
Vali Kıraç, kendisi için resepsiyon düzenleyen Kocaoğlu çiftine teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Ailemle birlikte İzmir'de çok güzel bir 6 sene geçirdik. İzmir'in bize kattıklarına ve İzmirlilere şükranlarımı sunuyorum. İzmir artık kabuğunu kırmaya, bir dünya şehrini olmaya başladı. İzmir, bir hoşgörü şehri. Burada, aynı sokakta üç ayrı semavi dinin ibadethanesini ve insanlarını görmek, onların birbirlerini selamladıklarını, birbirleriyle sohbet ettiklerini, birbirlerinin ibadetlerine karşılıklı saygı içinde olduklarını görmek, buradan insanlığı alacağı nasibi görmek için önemlidir. Dolayısıyla böyle bir kentte 6 yılı aşkın birlikte olmak bizim için bir ayrıcalıktı. İzmir halkını hiçbir zaman unutmamız mümkün değil. Giderken arkada bir hoş sada bırakmak gerekiyordu ve bu kubbenin altında eğer bir hoş sada bıraktıysak bu bizim için mutluluk vesilesidir" dedi. 13 yıldır başsavcı olarak görev yaptığını hatırlatan Kavak; "Görev yaptığım yerlerde, başsavcı olmama rağmen, kurduğum ilişkilerimle camiam tarafından eleştirilen bir insanım. Bu kadar candan, bu kadar her yere girip çıkan bir başsavcı olmak maalesef çok alkışlanan bir şey değil bizim camiamızda. Ama olsun, bu toprakların insanı nerede olursa olsun, hangi şehirde olursa olsun, dünyanın en seçkin, en elit, en mümtaz insanı ve eli öpülesi insanıdır. Bu topraklara hizmet eden herkesin ben elini öperim, hizmetkarı olurum, onlarla her türlü diyaloğa da girerim, kim ne derse desin hiç umurumda değil. Görevimi de hep bu şartlarda yaptım, yapmaya da devam edeceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Veda buluşması'nda duygulu anlar yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN