Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ev odasından dev yarattı

Giriş Tarihi: 20.5.2013

Gündüz Trafo'nun kurucusu Deniz Gündüz, elektrik parçası üretimine evinin bir odasında başladı. Bugün 3 bin 500 metrekarelik fabrikasında dünya devlerine mal satıyor. Yaşam felsefesini ise, mutluluk üzerine kurmuş

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) yeni yönetim kurulu üyelerinden Deniz Gündüz, iş yaşamındaki başarısının yanı sıra ailesi ve hayat felsefesi ile farklı bir portre çiziyor. Doğduğu Tepecik'teki evin bir odasında kurduğu Gündüz Trafo şirketi ile iş yaşamına adım atan Gündüz, günümüzde 3 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip 75 kişinin çalıştığı üretim tesisinde elektrik sektörüne parçalar üretiyor. İzmir'in ilk bobinajcılarından Mustafa Gündüz'ün 3 çocuğundan biri olarak dünyaya geldiğini belirten Deniz Gündüz, öğrenciyken yazları çırak olarak babasının yanında çalıştığını, askerlik sonrası 1985'te de Gündüz Trafo'yu kurduğunu söyledi.

EŞİYLE BİRLİKTE ÇALIŞIYOR
Şirketinin büyümeye başlaması sonrasında Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne taşındıklarını belirten Gündüz, günümüzde 3 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip yeni üretim tesisinde üretimlerini sürdürdüklerini belirtti. Elektrik sektörüne parça üreten şirketinde trafolar, çeşitli parçalar ve cihazlar imal ettiklerini ifade eden Gündüz, "Sektörün 3 dünya devinden birisi olan Fransız Legrand firmasına dünyada tek olarak, son kullanıcıya parça üreten partner firmayız. Firmanın bazı parçalarını dünyada sadece biz üretiyoruz" diye konuştu. Yaşam koçu eşi Sumru Gündüz ile birlikte çalıştıklarını kaydeden Gündüz, "Eşimle 27'ci seneye giriyoruz. Şuanda sıfırdan başlasam kimi istersin deseler yine eşimi isterim. O, benim ve çocuklarımın doğal yaşam koçu" dedi. Çocuklarının da kendisi gibi denize tutkun olduğunu ifade eden Gündüz, çocuklarının ikisinin de milli yelkenci olduğuna dikkat çekti. Geçen dönem ilk defa EBSO meclisine girdiğini söyleyen Gündüz, "EBSO bir okul diyorlardı. Doğruymuş. Başkan (Ender Yorgancılar) ismi gibi ender insanlardan biri. Bize hakikaten hem önder hem ağabey hem danışman oldu" dedi.

KİM KİMİN YAŞAM KOÇU BELLİ DEĞİL
Sumru Gündüz, şirketin Kalite Güvence Müdürü. Gündüz, yaptığı yaşam koçluğunu ise, şöyle anlatıyor: "Yaşam koçu, herhangi bir psikolojik tedavi ve teşhis yapmaz. Geçmişle ilgilenmez. Hedef ve çözüm odaklıdır. Hayatlarını mevcut standartların üstüne çıkarmak isteyenlerle çalışıyoruz. Ancak bizim aile hayatımızda kim kimin koçu sorgulanabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev odasından dev yarattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN