Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in emektar otobüsleri Anadolu'ya hizmet edecek

Filosunu yenileyen Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, 20 yıldır toplu ulaşımda kullandığı otobüsleri, ihtiyacı olan il ve ilçelere hibe ediyor.

Giriş Tarihi: 20.5.2013 11:28
Emektar otobüslerin gönderileceği yerler arasında Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Burdur, Aksaray, Amasya, Erzincan ve Karaman da var. Bakım onarım yapıldıktan sonra gönderilecek otobüsler, kültür işleri ve sosyal hizmetlerde kullanılacak.

Büyükşehir Belediye Meclis'nde hibe kararı çıkan 35 otobüsten 12'si, noter kanalıyla yeni hizmet yerlerine teslim edilmişti. Son toplantıda 'in beş ilçesi ve diğer sekiz ilin 17 ilçesinden gelen hibe isteği daha görüşüldü ve 29 otobüsün hibe edilmesi kararlaştırıldı. ESHOT yetkilileri, İzmir'deki toplu ulaşımda kullanılan bütün otobüsleri klimalı yapma hedefiyle ihtiyaç fazlası duruma düşenlerden 29'nun, bakımları yapıldıktan sonra ihtiyacı olan ilçelere gönderileceğini belirtti.

Otobüsler İzmir'in Torbalı, Bayındır, Kınık, Kemalpaşa ve Çiğli, Çanakkale (Küçükkuyu, Ezine, Bozcaada), Aydın (İncirliova, Çine, Kuyucak) Aksaray (Saratlı ve Demirci), Amasya (Doğantepe), Balıkesir (Ayvalık), Erzincan (Yoğurtlu, Çağlayan, Mollaköy ve Geçit), Karaman (Güneyyurt), Burdur (Karamanlı ve Yeşilova) ilçelerine gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in emektar otobüsleri Anadolu'ya hizmet edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN