Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli: 64. akil adam Başkan Aziz Kocaoğlu

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Özel bir televizyon kanalına konuk olan AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu için, "64. akil insanımız olmuştur" yorumunda bulundu. Kocaoğlu'nun 23 Mayıs'ta 200 kişilik kafileyle günübirlik gerçekleşecek Diyarbakır gezisiyle ilgili olarak bu yorumu yaptığını belirten Denizli, gezinin son derece önemli ve anlamlı olduğunu dile getirerek, "Sayın Başkan 64. akil adamımız olmuştur. Umarım ziyareti olumlu geçer" dedi.

KADIN ADAY GÜNDEMDE

Denizli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de yaptığı kadın aday çıkışını da değerlendirerek, "Bu konu AK Parti'nin de gündeminde. Ben kadın meselesi konusunda çok uzun zamandır uğraş veriyorum. Çünkü esasen yönetmek sadece erkeklerin işi değil. Bu ülkenin neredeyse yüzde 51'i olan kadınlarının da hakkı yönetime katılmak. Şu anki durumumuz göz önüne alındığında ülkemizde kadının siyasal anlamdaki temsili konusunda sıkıntı olduğu ortadadır. Konulan kotalarla kadının siyasetteki özellikle TBMM'deki temsili yüzde 9'dan yüzde 14'e çıkmıştır. Bu da sayın Başbakanımızın tutumu sayesinde başarılmıştır. Bizde en başından bu yana kota uygulamasına hemen her alanda riayet ediliyor. CHP de geçen yıl tüzük değişikliğine giderek kotasını yükseltti" diye konuştu.

AMAÇLARI HİZMET
Denizli, partisinin İzmir'deki üslubuyla ilgili soruya da yanıt verirken, "Evet, zaman zaman özellikle dışarıdan g len arkadaşların, kimi bakanların, yöneticilerin yanlış anlaşılan sözleri oluyor. Ama esasen onların da kötü niyet taşımadığını biliyoruz. İzmir'deki üslubun değişmesinde sayınUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katkısı çok büyük oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli: 64. akil adam Başkan Aziz Kocaoğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN