Ege’nin yükselen yıldızı Bornova Koleji

1994 yılında kurulan İzmir'in başarılı okulu, çıtayı sürekli yükseltiyor

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Türkiye Diyanet Vakfı'na bağlı olarak 1994 yılında kurulan İzmir Bornova Koleji, anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesi ile eğitim-öğretim hayatında başarıdan başarıya koşuyor. İlk eğitim-öğretim yılında 8 öğretmen ve 80 öğrenci ile yola çıkan Bornova Koleji, günümüzde 122 öğretmen ve 1352 öğrenciye ulaşarak adından sıkça söz ettiriyor. 17 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu kampusünde hizmet veren kolej, kurulduğu ilk yıldan bu yana kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren bir kurum olarak tanınıyor. Bilimsel-sosyal-kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye ve uluslararası derecelere imza atarak eğitimde maddi ve manevi kültürel değerlere sahip çıkarak evrensel ve çağdaş bir anlayışla belirlediği hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerlemeye devam ededen Bornova Koleji, Kurucu Temsilcisi Bülent Aydoğdu, "Başarımız günden güne artıyor. ABD Nevraska Üniversitesi'nde Aralık'ta düzenlenen Matematik Olimpiyatları'nda bir altın, bir gümüş ve bronz kazandık" dedi.
İNSANA ENDEKSLİ
Öğrencileri tek yönlü yetişmek yerine, insan olarak her anlamda donanımlı yetiştirmeye önem verdiklerini belirten Aydoğdu, "Ülkemiz değerlerine sahip çıkan, milli manevi değerlerimizi özümsemiş, iyi ahlaklı ve dürüst insanlar yetiştirmek bizim birinci hedefimiz. Bunların yanında akademik, spor, kültürel ve sanatsal anlamda başarılarında birlikte olmasını hedef edindik. Ve bundan başarılı oluyoruz" diye konuştu. "Biz öğrencilerimizin başarılarını istatistiki başarı göstergeleri olarak görmüyoruz" diyen Aydoğdu, şöyle devam etti:

KİMSE HARCANMIYOR
"Okulumuzda her seviyedeki öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğrenci harcamıyoruz. Ve başarımız oldukça yüksek. Kıymetli bir başarı elde ediyoruz. İstatistiki oyunlarla başarıyı yakalamıyoruz. Biz okulumuzda yazılı sınav da yapıyoruz. Okulumuzdaki bir öğrenci kendini iyi ifade edebilmeli. Bunları bir kompozisyona, makaleye dökebilmeli. Okulumuzda eğitim verecek kişilerin sadece ODTÜ, Boğaziçi mezunu olup olmadığına bakmıyoruz. Biz sosyal becerileri gelişmiş kişileri okulumuza alıyoruz. Hayatta başarılı olan kişiler sosyal ve duygusal zekaları yüksek olan kişilerdir. Onlar da yazan ve okuyan insanlardır."

SOSYAL ETKİNLİKLER
Türkiye'de günümüzde öğrencilerin sınav endeksli çalıştıklarına dikkat çeken Ayodğdu, "İnsan endeksli de çalışmalar yapmak gerekiyor. Onun ayrımına varmak lazım. İnsanı her anlamda donanımlı yetiştirmek zorundayız. Bizde sporda, sanat dallarında başarılı olan öğrencilerimizin akademik olarak derslerinde başarılı olmaları da çok önemli. Öğrencilerimizi sadece tek bir konuya yoğunlaştırmamaya özen gösteriyoruz. İngilizce Türkçe drama derslerimiz var. Halkoyunları da bir ders. Öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra soysakültürel anlamda da ilerlemesi bizim için çok önemlidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege’nin yükselen yıldızı Bornova Koleji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN