Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'deki tecrübesini Diyarbakır'a taşıyacak

6 yıllık görev süresini tamamlayan İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ı makamında ziyaret etti bir süre görüştü, daha sonra yeni görev yeri Diyarbakır'a gitti

Giriş Tarihi: 21.5.2013
İzmir'de başarıyla yürüttüğü görev süresini tamamlayan Vali Cahit Kıraç; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı Ankara'daki makamında ziyaret etti. Vali Kıraç'ın 6 yıllık görev süresini başarıyla tamamladığını ifade eden Bakan Yıldırım, "Kendisini yakından tanıma fırsatı buldum. İzmir'de güzel çalışmalara öncülük etti. İyi bir koordinasyon sağladı. Özellikle de 2011 Mayıs'ından beri EXPO konusunda hükümetimizin koordinasyon görevini vermesiyle birlikte , bu organizasyonun İzmir'e kazandırılması noktasında ciddi hizmetler yaptı" diye konuştu. Vali Kıraç'a İzmirliler adına ülkemiz adına güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Bakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni görev yeri Diyarbakır; başlatılan huzur ve barış süreci, kardeşlik ortamı içinde daha önemli hale geldi. Çok sıkıntılı bir dönemin arkasından böylesine tecrübeli, İzmir'in tecrübelerinden, İzmir'deki insanların birbirine karşı müsamahasından, birlikte yaşama kültüründen edindiği tecrübelerle ülkemizin birliğine ve beraberliğine önemli katkı sağlayacak. Bir anlamda İzmir'in Diyarbakır'daki temsilcisi olacak. İzmir'deki tecrübelerini Diyarbakırlılar'la paylaşacak. O nedenle bundan sonraki görev yerinin kendi geleceği açısından da daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu görevde başarılı olacağından hiç endişem yok."

"CANLA BAŞLA"
Meslek hayatının en verimli ve en güzel çalışmalarını İzmir'de tamamlamak üzere olduğunu vurgulayan Vali Kıraç ise Bakan Yıldırım'ın İzmir'in sorunlarının daha rahat çözümü noktasında kendilerine gösterdiği ilgiyi unutmanın mümkün olmadığını hatırlattı, "Türkiye'nin en önemli yatırımlarını İzmir'in, Ege'nin olması gereken noktaya gelmesi için Sayın Bakanımızın tahlilleri, tespitleri ve projelendirmesi şu anda çok büyük bir ivme ile devam etmektedir. Biz de Sayın Bakanımızın bu yöndeki düşüncesini, aksiyonun temposuna ayak uydurmak için canla başla çalışıyoruz" diye konuştu.

"İZMİR'İ UNUTMAYIZ"
Kendisi ve ailesi adına İzmir'i unutmalarının mümkün olmadığını belirten Vali Kıraç, "EXPO'nun her aşamasında sayın bakanımız yanımızdaydı. Halen de bu konuda devletimizin en üst düzey görevlisi olarak EXPO çalışmalarına destek olmaya devam ediyor. EXPO ile ilgili tüm projeksiyonlar yapılmış durumda. İzmir'in tek projesi EXPO değil. Birden çok proje var. Dosyaları ile altyapısı ile çalışmalarımızı gelen arkadaşımıza devredeceğiz. Devlette işler yarıda kalmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın destekleriyle EXPO'da çok ciddi bir ivme yakaladık. Yeni bir görev. Tabii ki biz devlet memuruyuz. Çalışmalarımız görevlendirmelerle oluyor. Aynı düşünce, aynı felsefe ile Diyarbakır halkı ile buluşacağız. Görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'deki tecrübesini Diyarbakır'a taşıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN