Tam gün okul sistemi ailelere fayda sağlıyor

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Eğitim hayatına bu yıl "merhaba" diyen İzmir Nokta Koleji, farklı eğitimöğretim anlayışı ile dikkat çekiyor. Özellikle çalışan ailelerin çocuklarının gelişimine daha fazla katkı sağlamak amacıyla, "Tam Gün Okul", çocuğun sosyal yönden gelişimini sağlamak için "Sosyal Okul ", çocukların gelişen teknolojiyi daha iyi kavrayabilmeleri için "Teknolojik Okul " ve çocukların bir dünya vatandaşı olmalarından en önemli etkenlerden biri olan "Dünya ile Entegre Yabancı Dil Eğitimi" Nokta Koleji'nin en ciddi artıları olarak öne çıkıyor. İzmir Nokta Koleji Kurucu Temsilcisi Osman Sadi Sonverdi, "2012-2013 eğitim-öğretim yılı bizim ilk yılımız. 386 öğrencimiz, 60 civarında uzman öğretmeniz ve 20 personelle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

DÖRT KONU ÖNEMLİ

Nokta koleji olarak 4 konuya büyük önem verdiklerini söyleyen Sonverdi, "Uyguladığımız eğitim sisteminin, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğe hazırlanmasında önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Uygulayacağımız eğitim programı "Tam Gün Okul, Sosyal Okul, Teknolojik Okul ve Dünya ile Entegre Yabancı Dil Eğitimi" olmak üzere dört ana unsurdan oluşuyor. Bu dört unsur Yaratıcılık Atölyesi ve NASA patentli Play Attention sistemi ile destekleniyor" diye konuştu.

CUMARTESİ DERS

Sonverdi, Milli Eğitim Bakanlığı haftada 32 saat ders verilmesini öngörürken, Nokta Koleji'nde 45 saat eğitim verildiğini belirtti, "Haftalık eğitim 5 gün değil, 5.5 gün.. Cumartesi yarım gün sosyal eğitime ayırıyoruz. Yabancı dil eğitimine de büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki yıl ortaokul ile ilkokul binalarını ayıracağız. Çalışmalar yakında başlayacak. 3 yıl sonra ise kampusümüzde 3 ayrı bina olacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam gün okul sistemi ailelere fayda sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN