Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sokak çocuklarını kazanmalıyız'

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, "Her biri anne şefkatine ihtiyaç duyan, dilenmeye zorlanan bu yavruların topluma kazandırılması için çok çaba göstermeliyiz" dedi

Giriş Tarihi: 29.5.2013
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, "24-30 Mayıs Sokak Çocukları Şefkat Haftası" nedeniyle yaptığı açıklamada sokak çocuklarının yaşama kazandırılması gerektiğini söyledi. İçinde yaşadığımız toplumun iç acıtan yaralarından birinin de sokak çocukları olduğunu belirten Özen Kızılırmak şöyle dedi: "Hiçbir çocuk dünyaya gelirken annebabasını, akrabasını, milliyetini seçme hakkına sahip değilken, ellerinde olmayan şartlar bu çocukları sokaklarda yaşamaya mecbur kılar. Edindikleri kötü alışkanlıklar, ihtiyaçlarını giderme konusundaki yoksunlukları çoğu kez onları suça iter. Ancak son yıllarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal devlet ilkesi ile çalışmalar başlatmıştır. Bu çocuklarımızın topluma, hayata kazandırılması için bazı düzenlemeler yapılmıştır. Gerek koruyucu aileler vasıtasıyla sokaklara itilmiş bu çocuklara aile edindirilmesi, gerekse bakanlığa ait il müdürlükleri bünyesinde çocuk ve gençlik merkezleri açılarak, emniyet müdürlükleri ile işbirliği içinde sağlıklı bir toplum oluşması anlamında önemli çalışmalar yapılmaktadır."

ŞEVKATE İHTİYAÇLARI VAR
24-30 Mayıs Sokak Çocukları Şefkat Haftası'nın toplumun farkındalığının artırılması anlamında önemli bir fırsat olduğunu belirten Kızılırmak, "Her biri ayrı ayrı anne şefkatine ihtiyaç duyan, bazen istismar edilen, dilenmeye zorlanan, suça itilen ve geleceğin potansiyel suçluları olmaya aday bu yavruların toplum hayatına kazandırılması için daha çok çalışma yapmamız gerekli"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sokak çocuklarını kazanmalıyız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN