Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'EXPO 2020, bir Türkiye projesidir'

Giriş Tarihi: 5.6.2013

İTO heyetini kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, "EXPO 2015'i şansızlıklar ile kaybettik, hala hayıflanırım. EXPO 2020'yi mutlaka kazanmalıyız"dedi

İzmir Ticaret Odası heyetini kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İzmir'in EXPO adaylığı için görüştüğü her cumhurbaşkanı ve devlet başkanından söz aldığını belirterek, "EXPO 2015'i şanssızlıklar ile kaybettik, hala hayıflanırım. EXPO 2020'yi mutlaka kazanmalıyız . EXPO 2020 sadece İzmir'in değil Türkiye'nin projesidir" dedi. Gül, EXPO konusunda bir toplantı yapmak için İzmir'e de geleceğini söyledi. İzmir Ticaret Odası'nın geçen ay seçilen yeni Yönetim Kurulu, Ankara'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Başkan Yardımcıları Jak Eskinazi, Akın Kazançoğlu, Sayman Üye Cüneyt Güleç, Yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat Artkıy, Ali Yılmaz, Mustafa Tüzün, Cüneyt Altınkapı,Mert Pala, Bekir Şahiner ve Genel Sekreter Duygu Mutluel'den oluşan heyeti, Çankaya Köşkü'nde kabul eden Gül, heyet ile yaklaşık 45 dakika görüştü. Yeni bir Yönetim Kurulu oluşturduklarını belirten Demirtaş, "Ben İzmirliyim ifadeniz hala akıllarda. Bu nedenle sizi ziyaret etmek istedik" dedi.

AFRİKA ÇOK ÖNEMLİ
Yeni yönetim olarak en önemli konularının İzmir'in EXPO adaylığı olduğunu belirten Demirtaş, "EXPO 2015'e sizin desteğiniz sayesinde aday olduk. Bugün daha güçlü rakiplerimiz var. Bu nedenle işimiz çok zor. Diğer aday ülkeler olan Dubai, Rusya ve Brezilya'nın kendi bölgelerinde blok oyları olmasına karşın bizim blok oyumuz yok. Bu nedenle mutlaka Afrika bölgesine eğilmemiz gerekiyor"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'EXPO 2020, bir Türkiye projesidir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN