57 yaşında yüksek okul birincisi oldu

Çine ilçesinde bir süre kahvehane de çalıştıran işçi emeklisi Abdullah Afşin, 2 yıllık meslek yüksek okulunu 95 puanlık rekor not ortalamasıyla bitirdi

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Aydın'ın Çine ilçesinde bir süre kahvehane de çalıştıran 57 yaşındaki emekli Abdullah Afşin, 2 yıllık meslek yüksek okulunu 95 puanlık rekor not ortalamasıyla bitirdi. Yaşıtları kahvehanelerde oyun oynayıp vakit öldürürken ilerlemiş yaşına rağmen gece gündüz ders çalışıp mezun olan evli, 2 çocuk babası Afşin, "Hayatta okumaktan daha güzel bir şey yok" dedi. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Çine Meslek Yüksek Okulu (ÇMYO) Et ve Ürünleri Teknolojisi Programı öğrencisi 57 yaşındaki Abdullah Afşin, 95 puanlık not ortalamasıyla okul birincisi oldu. ADÜ Çine Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcı Doç. Dr. Okan Atay, bir basın toplantı yaparak mezun olan Afşin'in okulu birincilikle tamamladığını duyurdu, dersini çalışmayan gençlerin kendisini örnek almasını istedi. Çineliler'in Abdullah Afşin'i iyi tanıdığını, kendisinin de okul vasıtasıyla tanışma imkanı bulduğunu aktaran Doç. Dr. Okan Atay, "Abdullah ağabeyimiz değerli bir insandır. Kendisini burada daha yakından tanıma fırsatı buldum. Okulumuzun öğrencisi. Öğrenci olmakla kalmadı, duruşu, tavrı, gayreti ve çalışkanlığı ile fark yarattı. Derslere devamlılığı, katılımı, çalışkanlığı ve beyefendiliği ile gençlere ağabeylik yaptı. 95'lik not ortalaması da ÇMYO tarihinde bir rekor. Hiç kimse ona torpil de geçmedi" diye konuştu.

GENÇLERİN DERS ALMALI

Doç. Dr. Atay, bu durumdan hem gençlerin hem de büyüklerin büyük ders çıkarması gerektiğini belirterek, "Aydın'da kahvehaneleri dolduran binlerce insan, iki yıllık üniversiteyi küçümseyen binlerce insan Abdullah Afşin örneğini görmeli. Okumanın ve bilgi edinmenin yaşı yoktur. İnsanlar kendilerini geliştirecek faaliyetlerin hepsini yapmalı" dedi. Okuldan birincilikle mezun olduğu için mutluluğunu dile getiren Abdullah Afşin ise "Hayatımdaki en büyük eksiklik üniversite diplomasıydı. Bunun sıkıntısını çok çektim. Okumaya hevesli bir insan olarak elime geçen fırsatı değerlendirdiğim için çok mutluyum. Hayatta okumaktan daha güzel bir şey yok. Şimdi hedefim 4 yıllık bir üniversiteye geçip onu da başarıyla bitirmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
57 yaşında yüksek okul birincisi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN