Kruvaziyer şirketleri endişe duymamalı

51 kruvaziyer şirketine mektup gönderen İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye ve İzmir'de güvenlik sorunu yaşanmadığını ifade etti

Giriş Tarihi: 6.6.2013
İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, 51 kruvaziyer şirketine mektup gönderen gönderdiği mektupta, "Gemileriniz ve yolcularınız endişelenmesin" dedi. Demirtaş, Türkiye ve İzmir'de kruvaziyer gemileri için bir güvenlik sorunu olmadığını belirtti. İstanbul'da Gezi Parkı'ndaki protestoların tüm Türkiye ile birlikte İzmir'de devam etmesinin ardından kruvaziyer sektörünün olumsuz etkilenmemesi için harekete geçen İTO Başkanı ve Türkiye Kruvaziyer Platformu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye ile İzmir'e sefer yapan 51 kruvaziyer şirketin yöneticisine mektup gönderdi. Mektupta protesto gösterilerini yakından takip ettiklerini belirten Demirtaş, bu hafta içinde İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve Suriye'den Türkiye'de gelişen olaylardan dolayı birtakım uyarı yazılarının vatandaşlara gönderildiği bilgisini aldıklarını belirtti. Eylemcilerin, demokrasinin en doğal ve kutsal haklarından olan protesto ve itiraz hakkını kullandıklarını vurgulayan Demirtaş" Demokraside gereği elbette özgürlük vardır, ancak şiddet yoktur. Bu konudaki hassayiyet ve düşüncelerimizi yönetim kurulumuz ile birlikte Ankara'da devletin en yüksek katına, Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de ilettik. Sayın Cumhurbaşkanımız da hassasiyetini açıkça ortaya koydu" dedi.

Esnafı ziyaret etti
Öte yandan Demirtaş, İzmir'de devam eden eylemler sırasında Alsancak Bölgesi'nde işyerleri zarar gören İTO üyelerini ziyaret etti. Dükkan sahibi ve esnaf ile görüşen Demirtaş, zararları ve olaylar hakkında bilgi aldı, desteğe ve yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Demirtaş, esnafın mallarını yağmalamayan ve kırılan vitrin camlarının önünde nöbet tutarak hırsızlıkları önleyen eylemcilere ve gençlere teşekkür etti. Alsancak ve Çankaya'da yaklaşık 50 oda üyesinin işyerlerinin eylemler sırasında zarar gördüğünü belirten Demirtaş, "Zararın büyük kısmı protesto gösterileri ve sonrasında üyelerimizin işyerlerinin vitrin camlarının kırılmasından oluşuyor. Yaptığımız tespitlerde, hırsızlık ve benzeri olayların da yok denecek kadar az olması sevindirici" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kruvaziyer şirketleri endişe duymamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN