Alsancak kapışması

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Altay ve Kaf Kaf'ın oynadığı tarihi stat için Göztepe ve Altınordu da devreye girdi. Şeytan 1962 yılındaki protokolü öne sürdü. Göz Göz'ün Sportif Direktörü Zengin, "Sıra bizim" dedi

Alsancak Stadı için İzmir ekipleri sıraya girdi. Son yıllarda Altay ve KSK'nin maçlarını oynadığı tarihi stat için Göztepe ve Altınordu da talepte bulundu. Geçtiğimiz günlerde Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş, Alsancak Stadı için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmuştu. Sportif Direktör Özgür Zengin, "2.5 senedir Göztepe, Atatürk Stadı'nda oynuyor. Artık sıra Göztepe'de. Alsancak'ı biz hak ediyoruz" dedi.

YARIM ASIRLIK MÜCADELE

Altınordu Başkan Vekili İbrahim Görücüoğlu ise 1962 yılında yapılan protokolle kullanımı Altay ile birlikte kulübe devredilen Alsancak Stadı'nda Altınordu'nun haklarının görmemezlikten gelindiğini söyledi. Görücüoğlu, "Son yıllarda sürekli olarak Altay'a kiralanan Alsancak Stadı, bize verilsin gibi bir düşüncemiz yok; ancak buradaki haklarımızın göz ardı edilmemesini istiyoruz. Altınordu, bu dönüşümde ligdeki konumu itibarıyla Karşıyaka'dan sonra veya bir başkasından önce gelemez. Her takım eşit kullanım hakkına sahip olmalıdır. Altınordu ile GSGM arasında 1962 yılında imzalanan protokol uyarınca, stadın intifa hakları, Altay ile birlikte kırmızı-lacivertli kulübe devredilmiş, bunun karşılığında ise Atatürk Spor Salonu ve Yüzme Havuzu'nun bulunduğu arazi, GSGM'ye verilmişti. GSGM bu araziyi alıp üzerine spor tesisleri inşa etmesine rağmen, kulübe tanınan haklar ise kullanılmamıştı. İkinci Başkan Salih Mertan, bu konuda Bülent Erdik döneminde başlatılan yasal başvurunun takibini yapacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alsancak kapışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN