Ertuğrul AYTAÇ: Celal Bayar'da 40 bin öğrenci okuyacak

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) öğrenci kontenjanları arttı. Bu yıl Yüksek Öğretim Kurulu tarafından CBÜ'ye 12 bin 760 öğrenci kontenjanı verildi. Eylül ayındaki yeni kayıtlarla birlikte, öğrenci kontenjanının 40 binin üzerine çıkarak yeni bir rekora ulaşması bekleniyor. Bu sevindirici haberi aldıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli'ye sordum: "Bu artış Manisa'ya ve eğitime ne gibi katkılar getirecek?"
Pakdemirli de anlattı: "Üniversitemizde eğitim çeşitliliğini sağlamak üzere, bu sene yeni bölümler devreye giriyor. 21 yeni bölüme öğrenci almaya başlıyoruz.
Uzaktan eğitimde, önceki iki bölümümüze ilaveten, bu yıl 3 bölümde daha açılıyor.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Kamu Yönetimi, Salihli Meslek Yüksekokulu'nda Çocuk Gelişimi, Soma Meslek Yüksekokulu'nda ise İş Sağlığı ve Güvenliği yeni uzaktan eğitim programlarımız olacak."
Sonra yine sordum: "Peki, bu okullar nerelere açılacak?"
Yanıtı şöyle oldu: "Akhisar'da Elektrik, Alaşehir'de Bitki Koruma ve Laboratuvar Teknolojisi, Kula'da Maliye, Sarıgöl'de Tapu ve Kadastro, Soma'da Grafik Tasarım, Turgutlu'da Bilgisayar Programcılığı ve Geleneksel El Sanatları yeni kontenjan verilen bölümlerimiz olmuştur. Manisa ve ilçelerini bir eğitim kenti yapmak üzere hedefimize kararlılıkla yürüyoruz.
Bu eğitim seferberliğinde, bütün Manisalılar'ın maddi ve manevi desteklerini arkamızda görmek istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul AYTAÇ: Celal Bayar'da 40 bin öğrenci okuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN