Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1. Kordon'a Başkan Kocaoğlu'ndan veto

Birinci Kordon'un yaz uygulaması kapsamında araç trafiğine kapatılmasına ilişkin Ulaşım Koordinasyon Merkezi Genel Kurulu tarafından 8 Mayıs'ta alınan karara, Kocaoğlu karşı çıktı

Giriş Tarihi: 10.6.2013
İzmir'in en önemli eğlence mekanlarının yer aldığı 1. Kordon'un yaz uygulaması kapsamında araç trafiğine kapatılmasına ilişkin Ulaşım Koordinasyon Merkezi Genel Kurulu tarafından 8 Mayıs'ta alınan karar, Başkan Kocaoğlu'nun vetosuna takıldı. Başkan Kocaoğlu, aradan geçen 1 ayı aşkın süreçte genel kurul tarafından alınan kararı onaylamayınca Kordon da araç trafiğine kapatılamadı. Emniyet Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda alınan kararla ilgili Kocaoğlu'nun Kordon'un trafiğe kapalı kalacağı saatlere karşı çıktığı bu nedenle veto ettiğıi öğrenildi. İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi'nin en önemli eğlence merkezlerinden biri olan Kordon'a yeni trafik düzenlemesi Başkan Kocaoğlu'nun vetosuna takıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü, bir süre önce Büyükşehir Belediyesi'ne yazı yazarak 1. Kordon'un 15 Nisan ile 15 Ekim tarihleri arasında araç trafiğine kapatılmasını istedi. Emniyet Müdürlüğü, gönderdiği yazıda buna gerekçe olarak da 1. Kordon'daki uygunsuz parklanmaları gösterdi. Kordon'da çok sayıda aracın kaldırımlara park ettiğini, dolayısı ile de gerek yaya gerekse araç trafiğinin bundan olumsuz yönde etkilendiğini belirten Emniyet Müdürlüğü yetkilileri UKOME Genel Kurulunda bu yönde karar alınmasını istedi. Emniyet gönderdiği yazıda ayrıca Kordon'un trafiğe kapatılmasını öngördüğü saatleri de belirtti. Buna göre, hafta içi akşam saat 20.00 ile 01.00 arası, hafta sonu cuma ve cumartesi günleri ise akşam saat 19.00 ile 02.00 arasında, pazar günleri de saat 19.00 ile 01.00 arasında Kordon'un araç trafiğine kapatılmasını talep etti.

SAATLERE İTİRAZ ETTİ

8 Mayıs'ta, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan UKOME Genel Kurulu'nda, Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda karar alındı. UKOME Genel Kurulu'nda alınan karar; uygulamaya geçmeden önce Başkan Kocaoğlu'nun onayına sunuldu. Kocaoğlu, kararı imzalamayınca Kordon da araç trafiğine kapatılamadı. Kocaoğlu'nun kararı veto etmesinde UKOME Genel Kurulu'nun, emniyet müdürlüğünün önerdiği saatler yönünde karar alınmasının yattığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1. Kordon'a Başkan Kocaoğlu'ndan veto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN