Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Okullarda kuru meyve dağıtılsın'

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ve birçok işadamı, öğrencilere kuru meyve dağıtılmasıyla ilgili projeye destek verdi

Giriş Tarihi: 10.6.2013
EGE Kuru Meyve ve Mamulleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz'ün gündeme getirdiği, okullarda üzüm, kayısı, incir gibi kuru meyve dağıtımı projesine iş dünyasından destek geldi. İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, projenin önemine dikkat çekerek, desteklemeye hazır olduklarını söyledi. İngiltere Milli Eğitim Bakanlığı'na Manisa'dan her yıl 500 ton kuru üzüm gönderen Orka Tarım sahibi ve Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan da, projeyi desteklediklerini ve uygulanması için her türlü yardıma hazır olduklarını dile getirdi.

DOSYA SUNULACAK

Proje ile ilgili bilgi veren Osman Öz, Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na okullarda kuru meyve dağıtılmasına yönelik hazırladıkları projenin son aşamaya geldiğini belirterek, yakın bir tarihte ilgili tüm bakanlıklara projenin bir dosya halinde sunulacağını açıkladı. Öz, Proje dosyasında kuru meyvelerin sağlığa faydaları, besin değerleri gibi açıklamaalrında yer alacağını ifade etti. Kuru meyve dağıtımının ilkokul çağındaki çocuklardan başlayabileceğini belirten Öz, "Okullarda çocuklarımızın sağlığı için başlatılan süt kampanyasında olduğu gibi, geleceğimiz olan çocuklarımıza okullarda dağıtılmak üzere küçük paketlerde haftada bir gün kuru meyve dağıtımı yapılmasını hedefliyoruz" dedi. Projenin oldukça faydalı olacağını dile getiren Demirtaş, "Ege İhracatçılar birliğimizin geleceğimiz olan çocuklarımız için böyle bir proje geliştirmelerini önemsiyoruz. Bizim de bu projeyi desteklemeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim" diye konuştu. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar da, projenin son derece faydalı bir amaç taşıdığına işaret ederek, "İhracatçılarımızın sunduğu bu projeyi faydalı görüyorum. Bizlerde söz konusu projeyi desteklemeye hazırız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Okullarda kuru meyve dağıtılsın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN