Her yer karanlık

Altay'da yeni yönetimi yüklü bir borç tablosu bekliyor. Alsancak Stadı'nın kirası ve vergisi 400 bin liraya yaklaştı. Futbolculara ödenecek paralarla toplam rakam 1.5 milyon lirayı buluyor

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Altay'da olağanüstü genel kurul hazırlıkları sürerken, gelecek olan yönetimi yüklü bir borç tablosu bekliyor. Alsancak Stadı'nın kira borcundan, vergi dairesine kadar bir çok kuruma borcu bulunan siyah-beyazlı yönetim, ayrıca eski futbolculara da yüklü bir ödeme yapmak zorunda kalacak. İzmir ekibi yıllardır kiraladığı Alsancak Stadı'na olan 163 bin lira borcu faziyle ödemezse, kiralama şansını da kaybedecek. Daha önce yapılandırılan vergi borcunun Temmuz ödemesi ise 170 bin lira.

FIFA Kararı BEKLENİYOR

Ayrıca Alsancak Stadı ve Gaziemir tesislerinin elektrik ve doğalgaz borcu da 250 bin lirayı bulacak. Personel maaşları da kongreye kadar ödeme yapılmazsa 310 bin lira. Teknik Direktör Turgut Uçar ve eski futbolculara yapılacak ödemelerle rakamın 1.5 milyonu bulması tahmin ediliyor. Bu arada Altay'dan paralarını alamadan ayrılan ve FIFA'ya başvuran Tiago ve Molina'nın dosyalarının da karar aşamasında olduğu öğrenildi. Siyah-beyazlı kulübün aleyhine sonuçlanması beklenen dava neticesi iki futbolcu için 420 bin dolar ödeme yapılacak. Aksi takdirde transfer yasağı gelebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yer karanlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN