Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap saçı

Alsancak Stadı için dört kulüp anlaştı. Ancak zemin ve reklam geliri sorun çıkardı. Altay Başkanı Hızlıok toplantıyı terk etti

İzmir kulüplerinin, Alsancak Stadı için yaptığı toplantı sonuca varmadı. Toplantıya İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) Başkanı Tuğrul Yemişçi, İzmir GSİM Metin Kaplan, İZVAK yöneticisi Deniz Barçın, Ali Ergöçmez, Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, yönetici Mehmet Yaya, Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş, Futbol Direktörü Özgür Zengin, Altay Başkanı Ömer Hızlıok, Basın Sözcüsü Ergün Gülbent ile Altınordu Başkan Vekili İbrahim Görücüoğlu katıldı. Dört kulüp, Alsancak Stadı'nda dönüşümlü oynamak için anlaştı ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Arif Koşar'dan buna göre fikstür düzenlemesi yapılacağı sözünü aldı. Toplantıyı terk eden Altay Başkanı Ömer Hızlıok, iç işlerine karıştığını iddia ettiği İZVAK ile aynı çatı altında olmayacaklarını söyledi. Hızlıok, "Biz 4 kulüp olarak dönüşümlü oynamak için anlaştık. Federasyondan da onay aldık. Zeminin yapımı için stadı bakanlığa devretmemiz şart. Ancak bize geri verme konusunda garanti vermiyorlar. Biz de bu nedenle devretmiyoruz. Stat bizim olduğu sürece tüm reklam gelirleri bizimdir" dedi.

ZEMİN SIKINTISI

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi ise Hızlıok'un konuları yaptırdığını söyleyerek, "Biz devletten Alsancak'ın zemini için söz aldık. Ancak Altay kendi başına gidip görüşmeler yapmış ve olumsuz yanıtlar almış. Gelişmeleri neden bizimle gelip paylaşmadıklarını sorduk. Reklam gelirleri için havuz yapalım ve gelirler artsın önerisini getirdik. Ancak kabul etmedi" dedi. Gençlik Spor İl Müdürü Kaplan ise, "Zemini bizim yapmamız artık çok zor. Yapımı için 45 gün ihale süresi lazım. Başka formül bulunmalı" dedi. Diğer üç kulübün, Altay kongresi sonrası bu kulüple, zemini birlikte yapma konusunda görüşeceği, uzlaşma sağlanamazsa, maçların bu zeminde oynanacağı öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap saçı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN