Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köyde 'Bahar şenliği'

Tavşanlı'ya bağlı Köprücek Köyü'nde 4. Bahar Şenlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 12.6.2013 16:49
Köy mevkiinde düzenlenen etkinliklerde konserler, mehteran takımı ve halk oyunları gösterileri yer aldı, katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
Şenliklere Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Demir ile Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar'ın da iştirak ettiği şenliklerde vatandaşlar akşam saatlerine kadar eğlenceli saatler geçirdi.

Programda konuşan Milletvekili Vural Kavuncu, 'Bu birlik ve beraberliği ülkemizin her zaman ihtiyacı var. Son dönemlerde bazı olaylar hepimizin gözü önünde cereyan ediyor. Masum gibi gözüken ve sadece yerel özellikte olabilecek bir talebin ne kadar büyütüldüğünü ve ülkeyi ne hale getirdiğini moralleri nasıl bozduğuna şahit oluyoruz. Ankara'yı talan ettiler. Talan edilen sadece devlet değil çoğunlukla vatandaştı. Ekmek tekneleri, büfe, dükkanlar, kamu binaları ve mallarına zarar verdiler. Bunlar bizim tanımadığımız, bilmediğimiz insanlar. Provokatörler cirit atıyor. Bu iş temel hak arama ve masum isteklerden çoktan çıkmış, ülkemizin birlik ve beraberliğine halel getirmek için bir takım güçlerin oynadığı karanlık tezgahlardır.

Enerji tesislerini yapmayın ki, sürekli başkasından alın diyorlar. 3. köprüyü yapmayın ki, orada oluşacak ticari bir menfaatten mahrum olun geli��meyin diyorlar. 3. havaalanını yapmayın ki, Avrupa'daki havalimanları daha çok işlesin diyorlar. Buna benzer ne kadar ülkemiz için büyük projeler varsa bunların tamamı yok edilmek ve bu kapsamda bir kaos ortamı oluşturulmak isteniyor. Artık halkımız bu konuda bilinçli ve şuurludur. Tahriklere yüz vermediler ve sükunetle beklediler. Şükürler olsun ki bu insanlar amaçlarına ulaşamadılar. Bizim de memleketimizde bir ve beraber olmamızın ülkemize çok katkısı var. Ankara'ya da katkınız var, İstanbul'a da katkınız var' dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler de, 'Muhtarımız 4 sene öncesinde bu şenlikle ilgili ilk düşüncesini bize anlattığında başta Ziraat Odası Başkanımız olmak üzere köyler arasında bütünlük sağlanması ve aynı zamanda muhtarımızın heyecanına katkı sağlamak amacıyla destek vereceğimizi ifade ettik. Bu zamana kadar da elimizden ne geliyorsa o ölçüde destek verdik. Ben buradan vekilimiz vasıtasıyla şunun oluşmasını talep ediyorum. Bu şenlikler ilk önce Ayvalı köyü ile Köprücek'in ortak alanında yapılmıştı. Mükemmel bir alan ve düzlüktü orası. Fakat iki köy muhtarlığının kendi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle burada yapılmaya başlandı. Adı üstünde şenlik… Ayrılık ve gayrılığın olmaması gerekiyor. Türkiye üzerinde nasıl bir birliktelik havası sağlanmak isteniyorsa bunun köylere de yayılması gerekiyor. Bu konuda da inşallah bundan sonraki dönemde bu talebimize binaen şenlikler Köprücek ve Ayvalı arasındaki o alanda yapılır' diye konuştu..

Köprücek Köyü Muhtarı Veli Acar ise, '4 seneden beri bir etkinlik yapıyoruz. Bunun amacı para kazanmak değil çevre köyleri toplayıp piknik yapmak ve birlik, beraberliği katkı sağlamaktır. Başarılı olduğumuza inanıyorum. Misafirlerimizi teşekkür ediyorum. Bu işin içinden de alnımızın akıyla çıktık. Seneye ise bu etkinliklerin daha da genişletilmesi için gayret göstereceğimizi ifade etmek istiyorum' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyde 'Bahar şenliği'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN