Meclis'te Gezi'ye destek pankartı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Haziran ayı birinci olağan toplantısında CHP'li üye tarafından açılan Gezi Parkı'na destek pankartı kısa süreli tartışma yaşanmasına neden oldu

Giriş Tarihi: 12.6.2013
CHP'Lİ Meclis Üyesi Yunus Çankal, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan protesto gösterilerine, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis salonunda açtığı pankartla destek vermesi bazı AK Partililer'in küçük de olsa tepkisine yol açtı. Oturumun hemen başında söz alan Çankal, konuşma yapmadan, üzerinde 'Kıvılcım oldunuz, bir ateş yaktınız, ortalık aydınlandı. Biz size minnet borçluyuz. Var olun gençler' yazılı pankartı açtı. Kısa süreli gerginliğe neden olan pankartın indirilmesini isteyen Başkanvekili Sırrı Aydoğan da meclis toplantısında bu tür eylemlerin hoş karşılanmayacağını söyledi.

VAPURLAR İÇİN KREDİ

Toplantıda söz alan CHP Meclis Üyesi Haydar Karaman, Bakanlık tarafından Aliağa'ya yeni bir termik santral yapılacağını ve projenin önüne geçmek için hep birlikte mücadele etmek istediklerini söyledi. Karaman "Yeni yapılacak olan termik santral Aliağa merkezine sadece 6 kilometre uzakta. Bu kez kentin güneyinde değil kuzeyinde inşa edilmesi düşünülüyor. Bu da rüzgarların yönüne bağlı olarak kirliliğin daha çok olacağını gösterir. Hep birlikte bu projeye karşı mücadele etmeliyiz" dedi. Meclis toplantısında ayrıca Deniz Ulaşımı Geliştirme Projesi için öngörülen 122 milyon euro'luk dış krediye ek olarak 11 milyon 200 bin euro'luk kredi daha çekilmesi için Başkan Aziz Kocaoğlu'na yetki verilmesi kararı oybirliği ile kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'te Gezi'ye destek pankartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN