Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de, 25 bin ailenin mutfağına gıda yardımı

Giriş Tarihi: 14.6.2013

Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler için her yıl yaptığı Ramazan öncesi erzak paketi dağıtımına bu sene erken başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileleri unutmuyor. Dini bayramlar öncesinde, ekonomik gelir düzeyi iyi olmayan ailelere yardımı bir gelenek haline getiren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Ramazan öncesinde yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, şehit aileleri ve gaziler ile dar gelirli olduğu tespit edilen 25 bin aileye erzak paketi dağıtmaya başladı.

TEMEL GIDA MADDELERİ

Belediye'ye bağlı ekiplerce ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilen gıda paketlerinde temel gıda maddeleri bulunuyor. Ramazan bitimine kadar dağıtımı sürecek olan gıda paketleri, birinci kalite ürünlerden, gıda mühendisleri denetiminde ve üniversiteden analiz raporu alınarak hazırlandı. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda da her yıl olduğu gibi bu yıl da nakdi yardımın yapılacağını hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Maddi sıkıntı içinde olan vatandaşlarımıza İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde katkı koymaya, destek olmaya çalışıyoruz. Gerek nakit ödemelerini gerek erzak dağıtımını izdihamların önüne geçmek amacıyla çok düzenli bir çalışmayla gerçekleştiriyoruz. 21 ilçeyi kapsayacak dağıtımlara Buca bölgesinden başlandı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de, 25 bin ailenin mutfağına gıda yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN