Hedef, 30 ilçeyi almak

Giriş Tarihi: 16.6.2013

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçim için partililere önemli mesajlar verdi

İzmir'de CHP'nin yerel yönetim çıtasının çok yüksek olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçimlerde oylarını artırmak zorunda olduklarını belirtti. 28 ilçede iktidarlarını koruyup bunu 30'a çıkarmaları gerektiğini belirten Kocaoğlu, "İzmir ölçeğinde bütün belediye ve ilçe başkanlarımız ve örgütümüz kendi aldığımız oylarla yarışıyoruz" dedi. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Kocaoğlu, "Benim başarı çıtam çok tehlikeli ama 56.7'dir. 56.7'nin üzerinde alacağım puan benim için çok önemlidir. Bütün belediye başkanlarımız ve örgütümüz buna koşullanmalı ve bunun için çalışmalıdır. Parti üyelerimiz, yöneticilerimiz belediye başkanlıklarına adaylık koyacaktır. Bu en doğal haktır. Biz belediye başkanı, meclis üyesi olmak istiyorsak bu partinin gücüyle olacağız. Eğer kendi gücüyle olmak isteyen varsa bağımsız olarak adaylığını koyar. Belediye başkanımız ve meclis üyemize vurduğumuz zaman partiye vurmuş oluyoruz. O zaman CHP'den koparıyoruz. Arkadaşlarımız önseçime çalışabilir, genel merkez yoklaması yapılacaksa kulis yapabilir, öne çıkmak için elinden gelini yapar. Bunca yaşıma geldim. Ben negatif bir söylemden, eylemden, ruh halinden pozitif bir şey çıktığını görmedim. Bu yaşıma geldim görmedim. Kendinizi belediye başkanını, meclis üyelerimizi yücelterek de kendinizi tanıtabilirsiniz. O zaman partimizi büyütürsünüz ve kendinizi yüceltirsiniz" dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK

30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Engin ise, "Birlik ve beraberliğimiz dosta düşmana göstereceğiz. 30 ilçeyi ve büyükşehir belediyesini yüzde 60 oyla alacağız. Gençlerimiz, kadınlarımız, esnaflarımızla, traktörü ve toprakları haciz altında olan vatandaşlarımızla bunu başarabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef, 30 ilçeyi almak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN