Müdahalesiz eylem

Giriş Tarihi: 18.6.2013

Beş bine yakın vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile Basmane Meydanı'na yürüdü, grup içindeki bazı müzisyenler kalabalığa çaldıkları trompet, saksafon ve davullarla eşlik ettiler

İstanbul Gezi Parkı'ndaki protesto gösterileri, 19. gününde polis müdahalesi ile sona erdirilirken, İzmir'deki eylemler ise sakin bir atmosferde sürmeye devam ediyor. Kordon'da çadır kurarak bekleyişlerini sürdüren eylemcilere polis müdahalesi önceki gece boyunca yaşanmazken, bazı vatandaşlar İstanbul Taksim'deki polis müdahalesini protesto etmek için Basmane Meydanı'na yürüdü. Ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile yürüyüş yapan 5 bine yakın vatandaş, çeşitli sloganlar attılar. Grup içindeki bazı müzisyenler ise kalabalığa çaldıkları trompet, saksafon ve davullarla eşlik etti. Bu arada protesto gösterisi yapan vatandaşlara, polis ekipleri müdahale etmedi. Kalabalık grup, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in de araya girmesiyle tekrar Gündoğdu Meydanı'na yürüdü.

SENDİKALAR YÜRÜDÜ
Öte yandan Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayların ardından i bırakma eylemi yapma kararı alan işçi ve memur sendikaları dün tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de iş bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdahalesiz eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN