Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'den girişimciye destek

Denizli Belediyesi'nin Mikrokredi Ofisi'nin açılışında konuşan Başkan Zolan, "Kendi işini kurmak isteyen kadınlarımıza 200 bin liralık kaynak sağladık" dedi. Girişimciler destekten çok mutlu olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Denizli Belediyesi tarafından sağlanan 200 bin liralık kaynakla Denizlili kadınlar artık mikro kredi ile teminatsız, kefaletsiz olarak iş sahibi olacak. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından uygulanan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı'na destek olan Denizli Belediyesi finansman kaynağının dışında yer tahsisi de yaparak Mikro Kredi Ofisi'nin daha etkin çalışmasını sağlayacak. Denizli Belediyesi Mikro Kredi Ofisi açılışı ve mikro kredi dağıtımı Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle yapıldı. Törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Aziz Akgül ile mikro kredi desteği alan mikro girişimciler ve çok sayıda davetli katıldı.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Aziz Akgül, Denizli'nin Türkiye'ye çok güzel bir mesaj verdiğini belirterek, belediyenin sosyal sorumluluk alanında çok büyük işler başardığını dile getirdi. Türkiye'de 68 ilde mikro kredi faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirten Akgül, "Mikro kredi faaliyetleri kapsamında Denizli Belediyesi güzel bir yer tesis etti. Ayrıca 200 bin lirayı da bu kredide kullanılması için derneğimize verdi. Biz Türkiye İsrafı Önleme Vakfı olarak hiç kimseden para dilenmiyoruz. Biz Denizli'de sermaye birikiminin oluşmasının önünü açmak istiyoruz" diye konuştu. Törende mikro krediyi kullanarak iş sahibi olan Denizlili Gül Ayşe Yılmaz, "Hayalim gerçek oldu. İşe ilk başladığımda 700 lira kredi aldım. Şimdi çok iyi yerlerdeyim. Yanımda iki sigortalı işçi var. İnsanlara bir şeyler verebilmek ve alabilmek çok güzel. Şu an perdeci dükkanım var. Bu işe, perde parçası toplayarak başladım. O 700 lirayı perde parçalarını almak için kullandım. Şimdi dükkanım ve yanımda çalışanlar var. Vergi veriyorum, kimseye muhtaç değilim. Mutluyum" dedi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ise, mikro kredi projesine, belediyenin 200 bin lira kaynak aktardığını belirterek, "Başbakanımızın söylediği gibi balık vermek yerine, balık tutmanın öğretilmesi gerekiyor. Aktardığımız kaynak, tulumbaya su koymaktır. Hanımlarımızı üretimin içine almamız gerekiyor. Bu proje bunun ilk adımıdır ve devamı gelecektir. Bu kredi can suyudur. Üretimin merkezi olan Denizli, kadın istihdamında ilk sırada yer alıyor. Kadınlarımızın üretimin içinde olması çok önemli. Bu nedenle bu proje bizim önceliklerimiz arasında. Mikro kredi, dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarına imkan sağlayan bir proje" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'den girişimciye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN