Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gıda'da senlik var

İzmir'in en önemli alışveriş merkezlerinden Yenişehir Gıda Çarşısı'nda 24 ve 25 Haziran'da şenlik düzenlenecek. Konak Belediye Başkanı Tartan ve İTB Başkanı Kestelli İzmirlileri şenliğe davet etti

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Uzun yıllar ekonominin kalbinin attığı yer olarak sadece İzmir değil Ege Bölgesi'nde ticaretin can damarı olan Yenişehir Gıda Çarşısı, eski günlerin hareketliliğini şenlikle yakalayacak. Gıda Çarşısı ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinleyen, eksiklerini gidermek için imkanları seferber eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, çarşı esnafına verdiği şenlik sözünü tuttu. Şenlik 24-25 Haziran tarihleri arasında saat 12.00 ile 17.00 arasında düzenlenecek. Gıda Çarşısı'nda beklenen hareketliliğin yaşanması için esnafla ve İzmir halkıyla el ele verdiklerini belirten Başkan Tartan şöyle konuştu: "Bu çarşı, pirincinin içinden taş çıkmayan; turşusunun içinde böcek olmayan; işlerini sevgiyle yürüten insanların olduğu bir yer. Ancak zaman zaman ekonomik çarklar daha yavaş hareket ediyor. Buradaki yeniliği sürekli kılmak önemli. Bu yüzden Gıda Çarşısı'na şenlikle hareket katalım, değerini yeniden hatırlatalım dedik. Asfaltlama, otopark gibi sorunlar düzeltilir. Biz bunların yanında ticaret hacmini olumlu etkileyecek bir şenlikle, Gıda Çarşısı'nı özlediği günlere taşıyalım istedik." İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de Gıda Çarşısı'nı halkın daha fazla hissetmesi gerektiğini belirtti ve İzmirlileri Gıda Çarşısı Şenliği'ne şöyle davet etti: "Gıda Çarşısı, İzmir'in önemli ticaret merkezlerinden biri. Bu çarşıyı İzmir halkının daha fazla hissetmesini sağlamak, çok önemsediğimiz bir gelişme. Konak Belediyesi'nin değerli Başkanı Hakan Tartan, çarşının her türlü sıkıntısının çözümünde bize katkı sağladı. Çarşıda hem Ramazan öncesi önemli bir ticari hareketlilik sağlanmış olacak hem de yeni nesillerin geleneksel sağlıklı gıda ürünlerine karşı duyarlılıkları artacak."

ŞENLİKLİ ALIŞVERİŞ
Gıda toptancıları, inşaat, hırdavat, tesisat toptancılarının ekmek kapısı olan Gıda Çarşısı'nın üç farklı noktasında kurulacak sahnelerde gün boyu konserler devam ederken, sokaklar da hareketli gösterilere sahne olacak. Konak Belediyesi Ritm Atölyesi, sihirbazlık ve kukla gösterileri, dev tavşan ve kanguru kostümleriyle eğlenceli animatörler ve çeşitli ikramlarla Gıda Çarşısı şenlenecek. Alışveriş ve eğlenceyi buluşturan şenlikte Performans, Şamata ve Trio Yunus müzik grupları çarşıda konserler verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gıda'da senlik var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN