Asfalt seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan ilçeler, beldeleri ve köyleri ile ova yollarında asfalt çalışmalarına başlıyor. Köy ve ova yollarının asfaltlanması ile ürün kalitesi artacak, üreticinin cebine daha fazla para girecek

Giriş Tarihi: 20.6.2013
YENİ Büyükşehir Yasası ile sınırları genişleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendisine bağlanan ilçe ve beldelere yatırım yapmak için yerel seçimi beklemeden düğmeye bastı. Yatırım için, Büyükşehir Meclisi'nden yetki alan Belediye öncelikle asfalt seferberliği başlattı. Önceki gün yapılan ihale ile Kınık, Bergama, Dikili, Ödemiş, Beydağ, Tire, Karaburun, Kiraz ve Çeşme'ye, bu ilçelerin belde ve köylerine yapılacak 150 milyon liralık yol yatırımının da önü açılmış oldu.

İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ
Metropole yeni bağlanan 9 ilçe ve bu ilçelere bağlı belde ve köylerin ihtiyaçlarını belirlemek için ekip kuran Büyükşehir Belediyesi bu yerleşimleri tek tek dolaştı. Başkan Aziz Kocaoğlu da bu ilçeleri ziyaret ederek sorunları dinledi, acil ihtiyaçlar tek tek belirlendi. Elde edilen veriler ışığında Büyükşehir, 555 bin tonluk asfalt ihalesine çıktı. Önümüzdeki günlerde ihalenin sonuçlanmasıyla, ay başı gibi çalışmaların başlayacağı öğrenildi. İlçe ve beldelerin yanı sıra köy ve ova yollarının da asfaltlanması ile köylünün yüzünün güleceğini söyleyen Büyükşehir yetkilileri, "Özellikle kışın yağışlarla birlikte tarlalarına girmekte zorluk çeken köylümüz, asfalt hamlesi ile rahat nefes alacak. Yazın da özellikle toz nedeniyle zarar gören ve rekolteyi olumsuz etkileyen toz da ortadan kalkacak. Tarlada yetişen ürünün kalitesi artarken vatandaşın cebine daha fazla para girecek. Asfalt çalışmaları yaklaşık 420 günde tamamlanacak. 555 bin ton sıcak asfalt ile 3 milyon metrekare satıh kaplama yapılacak.

İZBETON KAZANDI
İhaleye en düşüğü 89 milyon 918 bin 277 lira ile İZBETON, en yükseği 145 milyon 617 bin 965 lira ile Genç İnşaat'tan olmak üzere 5 şirket teklif verdi. İhale komisyonu Büyükşehir iştiraklerinden İZBETON'un teklifini kabul etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asfalt seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN