Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gurur duyuyoruz'

Capital dergisinin yaptığı araştırmaya göre Türkiye'nin son 10 yılda en fazla bağış yapan aileleri arasında Doğanlar da yer aldı

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Yapılan araştırmada son 10 yılda en fazla bağış yapanlar arasında Koç Ailesi birinci sırada yer alırken, Doğanlar Ailesi de 10 milyon liralık bağış rakamları ile Türkiye'nin en fazla bağış yapan 40'ıncı ailesi olarak listede yer aldı. 2012 yılının en çok bağış yapan isimler listesinde ise Doğanlar Grubu adına Davut Doğan 27'nci sırada yer aldı. Doğtaş Mobilya, Kelebek Mobilya ve Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, "Doğanlar Ailesi olarak, Türkiye'de en fazla bağış yapan aileler sıralamasında üst sıralarda olmaktan gurur duyuyoruz. Yüzde 90'ını eğitime ayırdığımız yardımlarımızla toplumdan aldığımızı yine topluma geri vermeyi hedefliyoruz" dedi. Davut Doğan ayrıca yardım ve bağışların önümüzdeki dönemlerde artarak ve aralıksız devam edeceğini ve bir vakıf kuracaklarını da belirtti.

YENİ BAĞIŞLAR
Doğanlar Holding Başkan Yardımcısı Şadan Doğan ise, babaları Ali Doğan adına yapılan öğrenci yurdu, anneleri Ayse Doğan adına yapılan Kız Meslek Lisesi'ni ve Şadan Doğan Anaokulu'nu da Ağustos ayında bitirip, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlayacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gurur duyuyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN