AHMET TALİMCİLER: Yeni sezona adım adım

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Mayıs ayının sonundan bu yana ülkemizde gerek siyasal gerekse de sportif anlamda bir hayli yoğun bir gündem yaşanıyor. Birbirleri ile düşman kardeşler olarak gösterilen taraftar gruplarının İstanbul'un yanı sıra İzmir'de de bir arada bulunmaları gelecek günler açısından umut verici, dileriz bu tablo stadyumlarda da tekrarlanır. Türkiye'de futbol sahasındaki şiddetin ortadan kalkmamasının en önemli aktörünün taraftar olmadığı, yaşadıklarımız sonrasında bir kez daha kanıtlanmış oldu. Asıl problem yönetim ve medya boyutu ile karmaşıklaşıyor, kamuoyuna yansıtılma süreci ile dal budak veriyor.

ALSANCAK STADI YETERSİZ
İzmir kentinin kendine has dinamikleri var ve bu dinamikler kentin takımları tarafından da paylaşılıyor. Altay, Altınordu, Göztepe ve Karşıyaka kulüpleri Alsancak Stadyumu'nda oynayabilmek için İZVAK bünyesinde düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. İşin ilginç boyutu daha düne kadar takımların zoraki oynadıkları bu stadyumda oynamak için birbirleri ile mücadele etmeleridir. İzmir'in futbola müsait olmayan stadyumlarından, daha az oynanabilir olanı için birbirlerine giren kulüplerimizin yüz bir, doksan dokuz, doksan, seksen sekiz yaşlarında olmaları işin asıl can acıtıcı yanını oluşturmaktadır. Bu kulüplerimizin bugüne kadar gündelik yaşadıklarını ve geleceklerine dönük herhangi bir yatırımda bulunmadıkları için de son derece sıkıntılı bir konumda bulunuyor olmaları şaşırtıcı değildir. Ne kadar elden geçirirseniz geçirin Alsancak Stadyumu'nun fiziki koşulları futbolun yeni döneminin istekleri ile örtüşmemektedir. Haftada iki maçın bu stadyumda oynanması belki sıcak havalarda problem teşkil etmeyebilir ancak yağmurlu dönemlerde stadyumun balçık tarlasına döneceğini ve umulmadık sakatlıklar yaşanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

ALTINORDU AVANTAJLI
Maddi sorunlar Karşıyaka'nın yeni yönetimine rahat vermeyecek gibi gözüküyor, yönetsel sorunlarla boğuşan Altay kulübünü de sıkıntılı bir gelecek bekliyor. Yönetsel açıdan doğru adımlar atan Altınordu kulübü diğer İzmir ekiplerine göre daha avantajlı bir çizgide ilerlerken, Süper Lig trenini son anda kaçıran Bucaspor yeni bir teknik direktör ile yoluna devam edecek gibi gözüküyor. Maddi sıkıntısı bulunmayan ancak yönetsel problemlerini bir türlü halledemeyen Göztepe'nin, kulüp için düşünsel anlamda katkı verecek olan ortak aklı devreye sokması çözümün anahtarı olacaktır.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AHMET TALİMCİLER: Yeni sezona adım adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN