Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Er ya da geç Körfez'de yüzülecek'

DTO İzmir Şubesi'nin "Martı" lakaplı Başkanı Yusuf Öztürk, en büyük hayalinin İzmir Körfezi'nin yüzülebilir hale gelmesi olduğunu söyledi, "İnanıyorum, o günleri göreceğim" dedi

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yusuf Öztürk, denizi daha çok insanın kullanması için projeler gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun için çeşitli toplantılar yaptıklarını söyleyen "Martı Yusuf" lakaplı Başkan, "Çeşitli yelken kulüpleri ile işbirliği yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir çok marinada yelkenli eğitimi veriyoruz" dedi. İzmir Körfezi'ni zaman zaman beyaz renkli teknelerin doldurmasının kendisini keyiflendirdiğini dile getiren Öztürk, "Geçtiğimiz günlerde Yüzme Federasyonu ile Urla Belediyesi'nin ev sahipliğinde yüzme yarışması yaptık. 184 kişinin katıldığı bu yarışmayı keşke İzmir Körfezi'nde yapabilseydik. Bunu yapamamak doğrusu beni çok üzdü" diye konuştu.

EĞİTİME AĞIRLIK VERİLMELİ
İzmir Körfezi'nin su kalitesinin artmasını istediklerini, Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın yaptığı ortak çalışmaları yerinde bulduklarını belirten Öztürk, en büyük hayalinin yüzülebilir Körfez olduğunu söyledi. Urla'da yaptıkları yüzme yarışmasını bundan sonraki yıllarda Körfez'de yapmak istediklerini dile getiren Başkan Öztürk, şunları söyledi: "İlkokul çağındaki çocuklara denizcilik bilincini aşılıyor, denizi temiz tutmaları konusunda eğitimler veriyoruz. İnşallah yüzme organizasyonlarını da bundan sonraki yıllarda Körfez'de yaparız. Er veya geç İzmir Körfezi'nde yüzeceğiz. İnanıyorum ben ölmeden bunun olacağını göreceğim."

"DENİZCİ ŞEHRİ OLSUN"
İzmir'in denizcilik eğitiminin üssü olması için çaba gösterdiklerini belirten Öztürk, bu yönde eğitim veren kurumlarla ilgili envarter çalışması yaptıklarını da açıkladı. Bu okulların ve öğrenci sayısını içeren bilgileri topladıkların�� belirten Öztürk, "İzmir denizci şehri olsun istiyoruz. Bence büyük proje, sektöre çok sayıda denizci yetiştirebilmektir. İzmir'in bu potansiyeli var. Bundan sonra eğitim kurumlarının artması için mücadele vereceğiz" dedi.

DALGAKIRANI DESTEKLİYORUZ
Konak Pier'in yanındaki tarihi Pasaport bölgesine İzmir Ticaret Odası (İTO) tarafından yapılacak Dalgakıran projesini desteklediklerini belirten Başkan Öztürk, kente daha çok yat limanı kazandırılması gerektiğini ifade etti. Öztürk şöyle dedi: "İzmir çok güzel bir kent, taçlandırılması lazım. İzmir'in merkezinde sadece Levent Marina olması ve uzun yıllardır yat limanı yapılmaması üzücü. Barselona'da olduğu gibi, yeni yat limanlarını kentimize kazandırmalıyız. Bu açıdan İTO'nun Dalgakıran projesini destekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Er ya da geç Körfez'de yüzülecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN