Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtuluş köyüne bin kişilik düğün salonu

Mersin'in Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Köylere Hizmet Götürme Birliğince Kurtuluş köyüne yaptırılan 600 metre kare kapalı alana sahip toplam bin kişilik düşüğün salonunda incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 12:02
Mersin İl Özel İdaresi, Maliye Bakanlığı ve köyün katkısı ile 318 bin 600 TL'ye mal olan Kurtuluş Köyü kapalı Düğün salonunda inceleme yapan kaymakam Fatih Damatlar'a Özel İdare Müdürü Erkan Arıcı, İl Genel Meclis Üyesi Ali Tokmar, Çağatay Akyürek, Mustafa Göktaş, Yahya Yılmaz ve Hasan Çalıkoğlu eşlik etti.

İlk olarak düğün salonunda yapılan çalışmaları yerinde gören Kaymakam damatlar ve beraberindekiler daha sonra köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Köylülerin dilek ve temennilerini dinleyen Kaymakam Fatih Damatlar, 'Köyünüze yapılan düğün salonu hayırlı uğurlu olsun. Köyünüz Silifke'nin büyük köyleri arasında. Böyle bir yatırıma ihtiyacınız vardı. Kurtuluş köyüne yapılan bu yatırımdan civar köylerde yararlanabilir' dedi.
Yapılan hizmetlerden memnun olduklarını ifade eden Köy Muhtarı Zeynel Özkan, 'Köyümüz her geçen gün yapılan yatırımlarla daha da ilerliyor. Köyümüze yapılan düğün salonu sayesinde vatandaşlarımız Silifke'ye gitmekten kurtulurken, bu imkanlardan civar köyümüzdeki vatandaşlarımızda yararlanabilecekler. Bu yatırımın buraya yapılmasında emeği geçen Başta Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar'a, Özel İdare Müdürü Erkan Arıcı'ya ve İl Genel Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum' dedi.

Tarım ve büyük baş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı Kurtuluş köyünde vatandaşlar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılan işlemlerden para alınmamasını istediler. Özellikle hayvanlarını kayıt altına aldırırken her bir işleme ücret ödediklerini ifade eden Kurtuluş Köylüleri, 'Hayvanlarımızı kayıt altına aldırırken 10 TL, küpeleme yaptırmak içinde taksi parasıyla birlikte neredeyse 50 TL para ödüyoruz. Devletin hayvan başına bize verdiği teşvik primini biz daha almadan geri vermiş oluyoruz' diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş köyüne bin kişilik düğün salonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN