Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta önemli adım

İzmir'in sayılı özel okullarından biri olmaya aday Özel Mavi Ege Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2013- 2014 eğitim ve öğretim yılına hazır. Okulda 850 öğrenci öğretim görecek

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Düzenlenen yasayla birlikte özel sağlık meslek liselerinin önü açılırken, Torbalı'da 850 öğrenci kapasiteli olarak inşa edilen Özel Mavi Ege Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ön kayıtlarına devam ediyor. Şimdilik hemşirelik, acil tıp teknisyenliği, anestezi, radyoloji ve diş protez teknisyenliği gibi 5 branşta eğitim yapacak olan lisenin kurucu müdürü Suna Toymuş, okulu daha önce devlet sağlık meslek liselerinin her kademesinde görev yapmış birbirinden tecrübeli eğitimcilerin kurduğunu söyledi.

MEZUNA İŞ GARANTİSİ

Bir süre önce Sağlık Bakanlığı'nın 200 bin personel açığı olduğunu duyurduğunu hatırlatan Suna Toymuş, Türkiye'de medikal alanda ara eleman sıkıntısı olduğunu ve bu nedenle sağlık meslek liselerinden mezun olan hiçbir öğrencinin iş bulma kaygısı yaşamayacağını ifade etti. Öğrencilerin işinin ehli öğretmenler tarafından son teknoloji kullanılan sınıflarda eğitim göreceğini belirten Toymuş şöyle dedi: "Branş seçimlerimizi sektördeki ihtiyaca göre yaptık. Öğrencilerimizin en önemli eksiklilerinden birisi olan staj sorununu da çözdük. Öğrencilerimizin, yurtdışında staj ve İngilizce öğrenim imkanı olacak. Okulda kurduğumuz insan kaynakları ekibi ise öğrencilerimizin mezuniyetten sonra istihdamıyla ilgilenecek. Hazırladığımız tesisler sayesinde öğrencilerimizin eğitimin yanı sıra sosyal aktivitelere de zamanı olacak." Özel Mavi Ege Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne ilköğretim okullarından bu yıl mezun olan tüm öğrenciler kayıt yaptırmak için başvurabilecek. Giriş için SBS baraj puanı aranmazken, sağlık meslek liselerinden 10, 11 ve 12'inci sınıflarından nakil olunabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta önemli adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN