Tıbbi atık skandalına Büyükşehir el koydu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Egeli Sabah'ın haberini ihbar kabul etti, Tırazlı köyü çevresinde ormanlık araziye atılmış durumda bulunan tıbbi atık dolu torbaları topladı, çevreyi temizledi

Giriş Tarihi: 23.6.2013
Egeli Sabah'ın İzmir gündemine taşıdığı tıbbi atık skandalına Büyükşehir Belediyesi el koydu. Çevre rezaleti başlığıyla yayınlanan haberden sonra tıbbi atıkların döküldüğü alana giden belediye ekipleri, Tepetarla mevkiinde, dağlık alanda stabilize yol boyunca naylon poşetler içinde atılan tıbbi atık ve molozları incelemeye aldı. Atıkların kime ait olduğuna ilişkin tespit çalışması başlatan ekipler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin de gözetiminde atıkları bulundukları yerden kaldırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Egeli Sabah'ta 'çevre rezaleti' başlığı ile yayınlanan haberin ardından Mızraklı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hasan Yaltırık ile iletişime geçerek söz konusu alana gidildiğini belirtti. Atıkların İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi'ne bağlı ekiplerce hemen toplandığıını belirten yetkililer ayrıca tespit edilen üç ayrı noktada daha temizlik yapıldığını, böylece Balçova Barajı koruma havzasında tıbbi atık kalmadığını vurguladı.

EGELİ SABAH DUYURDU
Tıbbi atık skandalını ortaya çıkaran Egeli Sabah, doğaya gelişigüzel bırakılan tıbbi atıkları manşetine taşıyarak İzmir kamuoyunun gündemine taşımıştı. Geçtiğimiz aylarda nükleer atık skandalıyla çalkalanan İzmir, bu seferde tıbbi atık skandalıyla gündeme. gelmişti. Karabağlar İlçesi'ne bağlı Tırazlı köyüne gidişte Balçova Barajı koruma havzası içerisindeki alanda tıbbi atıklar bulundu. İçinde ne olduğu belli olmayan üzerlerinde "Dikkat tıbbi atık" yazılı torbaların atıldığı bölgede çok sayıda tıbbi malzeme de dikkat çekti. Skandalı ortaya çıkartan Ege Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Düzyol, "Balçova Barajı'nın koruma havzası içerisinde kalan bölgede tıbbi atıklar gördük. İçinde kan olan şırıngalar var" diye ihbarda bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıbbi atık skandalına Büyükşehir el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN