Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kula'da yüzme kursuna büyük ilgi

Kula ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen yüzme kurslarına ilçe halkı büyük ilgi gösteriyor.

Giriş Tarihi: 25.6.2013 11:06
Su Deposu mevkiinde 4 yıl önce açılan ve işletmeciliğini Şükrü Atasoy'un yaptığı yüzme havuzundaki yüzme kursunu eğitici Erdal Demiray veriyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan ve yaklaşık 120 kursiyerin devam ettiği yüzme kurslarına gösterilen ilgi, yeni kursların açılmasına ön ayak oluyor. Kursiyerin, gruplar halinde eğitim alarak yüzmeyi öğrendikleri yaz kurslarının yaz tatili boyunca devam edeceği belirtildi.

Eğitimci Erdal Demiray, Kula'da yüzme kursu açma fikrinin kendisinde çok önceden oluştuğunu, mevcut havuzun açılmasıyla hedeflediği kursu hayata geçirme fırsatı bulduğunu dile getirdi.
İşletmeci Şükrü Atasoy ise, "Yaz yüzme kursuna devam eden 120 kursiyerimize, eğitici Erdal Demiray yüzme sporunu öğretiliyor. Kursumuza ilgi büyük. Her gün yeni yeni kursiyerlerimiz dahil oluyor ve periyodik olarak farklı alanlardan geçirilerek kendilerine yüzme öğretiliyor. Velilerimiz de gelip çocuklarına verilen eğitimi yerinde görme fırsatı bulabiliyor. Biz bu kursların çocuklarımıza hem sosyal alanda, hem de sportif alandaki gelişimlerine büyük katkılar sağladığına inanıyoruz" dedi.

Kursiyerlerden Feyza Yiğen ise, "Bir hafta önce açılan kursa arkadaşlarım ile birlikte yazıldım. Geldiğimizden beri hocalarımız bizlere, su üstünde ve su altında nefes kontrolü yaparak nasıl yüze bileceğimi öğrettiler. Artık hocalarımızın desteğine ihtiyaç duymadan yüzebiliyorum" diye konuştu.

Konuyla ilgili konuşan Halk Eğitim merkezi Müdürü Mehmet Saracalıoğlu, "Yaz kurslarımız, ayarladığımız programlar kapsamında haftanın dört günü pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri devam ediyor. Kursiyerlerimiz her gün sabah saatlerinde görevli servis çalışanları tarafından evlerinden alınarak kurs yerlerine getiriliyor, kurs bitiminde ise yine servis araçlarıyla evlerine güvenli bir şekilde bırakılıyor. Ayrıca işletme tarafından kursiyerlere kayıtlarda çeşitli hediyeler verilmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'da yüzme kursuna büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN