Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş akın akın AK Parti'ye geliyor

İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Solmaz, "Gezi Parkı olayları bizi daha da birleştirdi. Bizi birbirimize kenetledi" dedi

Giriş Tarihi: 28.6.2013
AK Parti Buca İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İl Başkan Yardımcıları Atilla Kaya, Hüseyin Uzun, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Solmaz ülke gündeminde yaşanan Gezi Parkı eylemlerinden söz ederken, bu süreçte üye sayılarının arttığını söyledi. Solmaz,"İnanın bu üç haftalık süreçte insanlar akın- akın üye olmaya geliyor. Demek ki bu olaylar bizi daha da birleştirdi. Bizi birbirimize kenetledi. Bizde bize gönül verenleri, bize sevgiyle bakanları, evine gittiğimizde bize çay ikram edenleri, sokakta bizi gördüğünde bizleri saygıyla selamlayan ablaları amcaları gördük. Onların bu güzel sevgisine layık olabilmek için; geçmişimize bakarak, geleceğimize yön vererek 8 ay sonra belediyeyi adaletli bir kardeşimize, millete tepeden bakmayan bir kardeşimize teslim edeceğiz" dedi. Gençlere de seslenen Solmaz , "Değerli genç kardeşlerim; duran adam olmayın. Gezi Parkı'nı harabeye döndüren gençlerden olmayın. Bir elinizde kitap diğerinde bilgisayar olsun. Yarını, ülkemizi düşünün. Ülkenin meseleleriyle dertlenin. Değerli genç kardeşlerim duran adamdan ne hayır gelir? Ne kendisine, ne de milletine hayır gelir. Ama hareket eden yarınını düşünen gençler bizim gençlerimiz. O büyük insan Atatürk, memleketi gençlere emanet etmiştir. Başbakanımız da gençleri çok seviyor. Onların katılımcı kendini daha iyi ifade eden kişiler olmasını istiyor "dedi. Kendisinin İzmir'deki üniversite yaşamından örnekler veren Solmaz şöyle konuştu: "Bu senaryoları biz 1980'en önce de gördük. Üniversite tahsilimizi İzmir'de tamamlarken de yaşadık. Aynen bu senaryo kardeşin kardeşe düşman edildiği yıllardaki gibi. Sabah okulu kim işgal ederse akşama kadar tahsilini görüyordu. Allaha şükür o dert bitti. 5-6 aydır al bayrağa sarılı şehit cenazelerini görmüyoruz. Cudi dağında insanlar piknik yapıyor."

OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ise, Taksim'in yayalaştırılması AK Parti ve CHP meclis üyelerinin oy birliği ile alınmış bir karar olduğunu hatırlattı. Aşlık, Gezi Parkı olaylarını değerlendirirken, "Bu oyun uluslararası bir oyundur. Bu 15 ağacın kesilmesinin neden olduğu bir olay değildir, 15 ağaç kesilmemiş, sökülüp başka yere dikilmiştir"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş akın akın AK Parti'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN